21 Դեկտեմբեր 2010 - 12:43 AMT
ՀՀ էներգետիկայի ու բնական պաշարների նախարարությունը մտադիր է բոլոր անհրաժեշտ քայլերը ձեռնարկել, որպեսզի գազի սակագինը երկրում չբարձրանա: «Դեռևս զարգացումներ այդ հարցում չկան: Անում ենք ամեն անհրաժեշտը, որպեսզի 2011թ. գազի գինը մնա անփոփոխ»,-Երևանում կայացած տարվա ամփոփիչ մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ էներգետիկայի ու բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը:
Նախարարը նշել է, որ ընթացիկ տարվա ապրիլի 21-ին գործարկվեց Երևանի ՋԷԿ-ի նոր էներգաբլոկը: «Դա շատ կարևոր նվաճում է ընթացիկ տարվա համար, քանի որ գազի գնի բարձրացման հետ միասին հաջովեց խուսափել էլեկտրաէներգիայի գների բարձրացումից»,-հավելել է նա:

21 Декабрь 2010 - 12:43 AMT
Министерство энергетики и природных ресурсов РА намерено предпринять все необходимые шаги, чтобы тарифы на газ в стране не повышались. «Пока нет очевидных развитий по этому вопросы. Делаем все необходимое, чтобы в 2011 году удержать цену на газ на уровне этого года», – сказал журналистам на итоговой пресс-конференции в Ереване министр энергетики и природных ресурсов страны Армен Мовсисян.
В связи с этим глава министерства отметил, что 21 апреля текущего года был запущен новый энергоблок Ереванской ТЭС. «Это было очень важным достижением текущего года, поскольку одновременно с повышением цен на газ удалось не повысить тарифы на электроэнергию», – добавил он.