21 Դեկտեմբեր 2010 - 14:31 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականը կմասնակցի 2011 թ. հուլիսի 16-27-ը Չինաստանի Նինբո քաղաքում անցկացվելիք աշխարհի 8-րդ թիմային առաջնությանը: Այսպիսի որոշում է ընդունել ՖԻԴԵ-ի նախագահ Կիրսան Իլյումժինովը:
Աշխարհի առաջնությունում հանդես կգա 10 թիմ. Հայաստանից բացի, Ռուսաստանը (աշխարհի գործող չեմպիոն), Ուկրաինան, Իսրայելը, Հունգարիան (39-րդ համաշխարհային օլիմպիադայի արդյունքներով), Ադրբեջանը (Եվրոպայի առաջնության հաղթող), Ամերիկա, Ասիա, Աֆրիկա աշխարհամասերի չեմպիոնները եւ Չինաստանը (կազմակերպիչ երկիր):
Հայաստանը 1993 թվականից սկսած մասնակցել է աշխարհի բոլոր թիմային առաջնություններին եւ երեք անգամ (1997 թ.` Լյուցերն, 2001 թ.` Երեւան, 2005 թ.` Բեերշեւա) նվաճել է բրոնզե պարգեւներ:

21 Декабрь 2010 - 14:31 AMT
Сборная Армении по шахматам с 16 по 27 июля 2011 года в китайском городе Нинбо примет участие в 8 командном чемпионате мира. О проведении чемпионата в Китае принял решение президент ФИДЕ Кирсан Илюмжинов.
На чемпионате примут участие 10 сборных: действующий чемпион мира сборная России, Украины, Израиля, Венгрии, Азербайджана и чемпионы континентов Америки, Азии и Африки, а также организатор турнира – сборная Китая.
Сборная Армении принимает участие в чемпионатах мира с 1993 года и трижды в 1997, 2001 и 2005 годах становилась бронзовым призером, передает armchess.am.