Եվրոպայի չեմպիոն և աշխարհի արծաթե մրցանակակիր հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը Նոր տարին կանցկացնի Գերմանիայում, ուր նա կմեկնի դեկտեմբերի 31-ին:
«Այս տարի, ցավոք, ես Ամանորը ընտանիքիս հետ չեմ անցկացնի, սակայն կաշխատեմ նշել տոնը ընկերական շրջապատում, գերմանական ավանդույթների համաձայն: Հունվարի 2-ին հունահռոմեական ոճի ըմբիշը պրոֆեսիոնալ մենամարտ կանցկացնի «Ալեն» գերմանական ակումբի կազմում, որի կազմում նա դարձավ 2010թ. Բունդեսլիգայի չեմպիոն»,- PanARMENAIN.Net-ի թղթակցին է ասել Ջուլֆալակյանը:
Ըստ մարզիկի, նա կաշխատի լավ հանդես գալ և եզրափակիչ հասնել, որը տեղի կունենա դեկտեմբերի 15-ին: Ջուլֆալակյանը կվերադառնա Հայաստան հունվարի 19-ին:
«Մաղթում եմ բոլորին քաջ առողջություն, հաջողություն, խաղաղություն մեր երկրին, իսկ մարզիկներին՝ ոսկե մեդալների առատություն»,-ասել է նա:

24 Декабрь 2010 - 13:42 AMT
Чемпион Европы и серебряный призер чемпионата мира 2011 года, греко-римский борец Арсен Джулфалакян (в/к 74) Новый год проведет в Германии, куда он отправится 31 декабря.
''В этом году, к сожалению, я не встречу Новый год с семей, но постараюсь отметить праздники в кругу друзей и по немецким обычаям. 2 января я проведу профессиональный поединок в составе клуба ''Ален'', с которым в 2010 году стал чемпионом Бундеслиги'', – сказал корреспонденту PanARMENAIN.Net Джулфалакян.
По словам спортсмена, он постарается выступить хорошо и дойти до финала, который состоится 15 января и защитит титул чемпиона. В Армению Джулфалакян вернется 19 января.
''В Новом году всем желаю, самое главное, крепкого здоровья, успехов, мира нашей стране, а спортсменам – побольше золотых медалей'', – сказал он.