2010-ի Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ, Հայաստանի հավաքականի և «Փյունիկի» կիսապաշտպան Կառլեն Մկրտչյանը շատ ֆուտբոլիստների նման սիրում է ամանորյա տոները նշել ընտանիքի հետ: «Բայց դա չի նշանակում, որ ամեն տարի մենք Նոր տարին նշում ենք միանման, ամեն անգամ փորձում ենք ինչ-որ անսովոր և անմոռանալի բան անել»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է Մկրտչյանը:
Ինչ վերաբերվում է 2011-ի պլաններին, ապա ֆուտբոլիստն որոշակի նպատակ ունի և փորձելու է ամեն գնով հասնել դրան. «2011-ին ցանկանում եմ խաղալ ավելի ուժեղ ակումբում, ինչը, անկասկած, ինձ խաղալու փորձ կտա, մտադիր եմ շարունակել հանդես գալ Հայաստանի հավաքականում, հաղթել և ուրախացնել մեր երկրապագուներին»:

27 Декабрь 2010 - 14:59 AMT
Лучший футболист Армении 2010 года, полузащитник сборной Армении и “Пюника” Карлен Мкртчян, как и многие футболисты, любит отмечать новогодние праздники в кругу семьи. “Но это не означает, что каждый год мы встречаем Новый год одинаково, каждый раз пытаемся сделать что-то необыкновенное и незабываемое”, – сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net Мкртчян.
Что касается планов на 2011 год, то футболист поставил перед собой определенную цель и попытается во что бы то ни стало достичь ее: “В 2011 году хочу сыграть в более сильном клубе, что, несомненно, даст мне игровой опыт, намерен продолжать выступать за сборную Армении, побеждать и радовать наших болельщиков”.