11 Հունվար 2011 - 11:32 AMT
Հայ ֆուտբոլիստները շարունակում են պատրաստվել 2011-ի Հայաստանի առաջնությանը: Հունվարի 11-ին Հայաստանի չեմպիոն «Փյունիկը» ընկերական հանդիպում է անցկացրել «Շիրակի» դեմ: Խաղն ավարտվել է 0:0 հաշվով:
Երկու մարզիչները փորձարկել են ֆուտբոլիստներին: «Շիրակի» մարզիչ Սամվել Պետրոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ նրա թիմը դեռ չի ձևավորվել, քանի որ խաղացողները միասին մարզվում են հունվարի 4-ից ֆուտբոլի ակադեմիայում:
«Այդ հավաքից հետո մենք հունվարի 19-ին մեկնելու ենք Ծաղկաձոր, իսկ փետրվարի 7-ից հավաք ենք սկսելու Անթալիայում: Թիմում խաղում են փորձառու մարզիկներ, և 2011-ին պայքարելու ենք բարձր տեղերի համար»,- ասել է Պետրոսյանը:

Армянские футбольные клубы продолжают готовиться к чемпионату страны 2011 года. 11 января чемпион Армении “Пюник” провел товарищеский матч против “Ширака”. Матч завершился со счетом 0:0.
Оба тренера проверили возможности новых футболистов. Наставник “Ширака” Самвел Петросян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что его команда еще не сформировалась, поскольку игроки вместе тренируются в Академии футбола с 4 января.
“После этих сборов мы 19 января отправимся в Цахкадзор, а с 7 февраля начнем последние сборы в Анталье. В команде играют опытные игроки, и в 2011 году мы будем бороться за высокие места”, – сказал Петросян.