Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականը հունվարի 24-ից փետրվարի 5-ը իր առաջին ուսումնամարզական հավաքը կանցկացնի Ծաղկաձորում: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Պողոս Պողոսյանն ասել է, որ հավաքին կմասնակցեն 17 ծանրորդներ:
«Հավաքից հետո փետրվարի 7-ից մենք կնախապատրաստվենք Աբովյանում, այնուհետև ծանրորդները փետրվարի 18-23-ին հանդես կգան Հայաստանի առաջնությունում: Այն ժամանակ էլ հայտնի կդառնա Հայաստանի հավաքականի կազմը, որն ապրիլի 11-17-ին կմասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը Կազանում»,-ասել է Պողոսյանը:
Իսկ կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը նշել է, որ Հայաստանի առաջնությունից առաջ կանանց հավաքականը հավաք կանցկացնի Գյումրիում: «Մինչ Եվրոպայի առաջնությունը մենք 3 հավաք կանցկացնենք, վերջինը, հավանաբար, Մերձմոսկովյան որևէ վայրում կամ Կազանում»,-ասել է Ներսիսյանը:
Ըստ մարզչի, հայ ծանրորդուհիները լավ մարզավիճակում են գտնվում, ոտքի վնասվածքից հետո արդեն սկսել է մարզվել 2009թ. աշխարհի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը:

12 Январь 2011 - 12:31 AMT
Мужская сборная Армении по тяжелой атлетике с 24 января по 5 февраля в Цахкадзоре проведет первые учебно-тренировочные сборы в 2011 году. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Погос Погосян сказал, что в сборах примут участие 17 штангистов.
“После этих сборов с 7 февраля мы будем готовиться в Абовяне, затем штангисты 18-23 февраля выступят на чемпионате Армении. Тогда и станет ясен состав сборной Армении, который и примет участие в чемпионате Европы 11-17 апреля в Казани”, – сказал Погосян.
А главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян отметил, что перед чемпионатом Армении женская сборная проведет сборы в Гюмри. “До чемпионата Европы проведем сборы три раза, последние, наверное, в Подмосковье или же в Казани”, – сказал Нерсисян.
По словам тренера, армянские штангистки находятся в хорошей форме, после травмы ноги уже начала тренироваться чемпионка мира 2009 года Назик Авдалян.