Հունվարի 13-17-ը Ծաղկաձորում տեղի է ունենալու դահուկային սպորտի Հայաստանի առաջնությունը, որին մասնակցելու է շուրջ 50 մարզիկ: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը, արդեն երկրորդ տարին առաջնությունը վարկանիշային է և ընդգրկված է միջազգային ֆեդերացիայի օրացուցային պլանի մեջ:
«Առաջնության ավարտից հետո երիտասարդ դահուկորդները հունվարի 15-31-ը Էստոնիայում մասնակցելու են աշխարհի առաջնությանը: Իսկ փետրվարի 19-ից մարտի 2-ը Նորվեգիայում տեղի է ունենալու մեծահասակների շարքում առաջնություն, որտեղ նույնպես հանդես են գալու հայ դահուկորդներ»,- ասել է Սարգսյանը:

13 Январь 2011 - 11:55 AMT
С 13 по 17 января в Цахкадзоре пройдет чемпионат Армении по лыжному спорту, в котором примут участие около 50 спортсменов. Как корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил генеральный секретарь Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саркисян, уже второй год чемпионат рейтинговый и входит в календарный план Международной федерации.
“После завершения чемпионата молодые лыжники 25-31 января в Эстонии примут участие в чемпионате мира. А с 19 февраля по 2 марта в Норвегии пройдет чемпионат мира среди взрослых, в котором тоже выступят армянские лыжники”, – сказал Саркисян.