14 Հունվար 2011 - 07:13 AMT
Ազատ ոճի ըմբիշները, որոնք մինչ Հայաստանի առաջնությունը, որը կանցնի հունվարի 25-27-ին, մարզվում են անհատապես: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանն ասել է, որ առաջնությունից 2 օր անց հավաքականը ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Երևանի հավաքական թիմերի կենտրոնում:
«Մենք պատրաստվելու ենք Գրան պրիի, որը կանցնի փետրվարի 11-13-ը Ստամբուլում: Այնուհետև փետրվարի 18-ից մարտի 5-ը մենք համատեղ հավաք կանցկացնենք Վրաստանի հավաքականի հետ, որից հետո որոշ ժամանակ մարզիկները անհատապես կմարզվեն»,-ասել է Բաղդադյանը:
Մինչ Եվրոպայի առաջնությունը, որը կանցնի Դորտմունդում մարտի 27-30-ը, հավաքականը երկշաբաթյա հավաք կանցկացնի:

14 Январь 2011 - 07:13 AMT
Армянские вольные борцы до чемпионата страны, который пройдет 25-27 января, тренируются индивидуально. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян сказал, что 2 два дня спустя после чемпионата сборная начнет учебно-тренировочный сбор в центре сборных команд в Ереване.
“Мы будем готовиться к Гран При, который пройдет 11-13 февраля в Стамбуле. Затем с 18 февраля по 5 марта проведем совместный сбор со сборной Грузии, после которого спортсмены некоторое время будут тренироваться индивидуально”,- сказал Багдадян.