18 Հունվար 2011 - 12:31 AMT
Նորվեգիան Fair Play-ի ընթացիկ վարկանիշի առաջատարն է, այն հաշվարկված է ակումբների և հավաքականների մակարդակով տեղի ունեցած խաղերի արդյունքների հիման վրա: Հաշվի են առնվում այն հանդիպումները, որոնք տեղի են ունեցել կամ ունենալու են ՈՒԵՖԱ-ի մրցաշարերում 2010 մայիսի 1-ից մինչև 2011թ. ապրիլի 30-ը:
Հայաստանը 7738 միավորով 37-րդ տեղում է Fair Play-ի վարկանիշով: Հայաստանի հավաքականներն ու հայկական ակումբները 2010 թվականի մայիսի 1-ից մասնակցել են 33 մրցաշարի:
Վարկանիշային աղյուսակի երկրորդ տեղը զբաղեցնում է Անգլիան, իսկ երրորդը՝ Շվեդիան: Ազգային երեք լավագույն ասոցիացիաները լրացուցիչ ուղեգիր կստանան ՈՒԵՖԱ-2011/12-ի Եվրոպայի լիգայի առաջին ընտրական փուլին մասնակցելու համար:
Վարկանիշում հաշվի են առնվում միայն այն ազգային ասոցիացիաները, որոնց թիմերը նշված ժամանակահատվածում 27 և ավելի խաղ են անցկացրել, հաղորդում է UEFA-ի պաշտոնական կայքը:

18 Январь 2011 - 12:31 AMT
Норвегия лидирует в текущем рейтинге "Fair Play", основанном на матчах на уровне клубов и сборных. В зачет идут встречи, которые проводились или будут сыграны в турнирах УЕФА с 1 мая 2010 по 30 апреля 2011 года. Армения в рейтинге занимает 37 место с 7738 очками. Сборные Армении и армянские клубы приняли участие в 33 турнирах.
Второе место по рейтингу у Англии, а третье – у Швеции. Три лучшие национальные ассоциации получат по дополнительной путевке в первый отборочный раунд Лиги Европы УЕФА-2011/12.
В рейтинге учитываются только те национальные ассоциации, чьи команды за указанный срок провели не менее 27 игр. Это число получилось путем деления количества всех матчей под эгидой УЕФА на количество национальных ассоциаций, представленных в европейском футбольном союзе, передает официальный сайт UEFA.