21 Հունվար 2011 - 05:36 AMT
Վիկ Դարչինյան. Չնայած սառնամանիքին, որը ես չէի զգացել գրեթե 10 ձմեռ, Հայաստանում, ինչպես միշտ, ինձ հրաշալի եմ զգում
PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը զրուցել է Վիկ Դարչինյանի հետ, որն այս օրերին գտնվում է Հայաստանում:
Դարչինյանը խոստովանել է, որ վաղուց չէր եղել հայրենիքում և կարոտել էր. «Չնայած սառնամանիքին, որը ես չէի զգացել գրեթե 10 ձմեռ, Հայաստանում, ինչպես միշտ, ինձ հրաշալի եմ զգում: Ավստրալիա կմեկնեմ փետրվարի սկզբին և կսկսեմ մարզումները»:
Բռնցքամարտիկը նշել է, որ Աբներ Մարեսի հետ մենամարտում մրցավարների որոշմամբ հաղթանակը տրվեց մեքսիկացուն, և իր թիմը բողոքարկել է մրցավարների որոշումն ու սպասում է նոր վճռին: «Իրականում ես վստահ էի, որ կհաղթեմ, ես փորձում էի ավելի տեխնիկական մենամարտ ցուցադրել, և մրցավարներն անարդար կերպով հաղթանակը Մարեսին տվեցին»,- ասել է Դարչինյանը:
Բռնցքամարտիկը չի հուսահատվում և Ավստրալիա ժամանելուց հետո կսկսի մարզվել և պատրաստվել թեթևագույն քաշային կարգի առաջնության շրջանակներում երկրորդ մենամարտին Յոննի Պերեսի (Կոլումբիա) հետ:

21 Январь 2011 - 05:36 AMT
Вик Дарчинян: Несмотря на холод, которого я не испытывал почти 10 зим, в Армении, как всегда, чувствую себя отлично
Корреспондент PanARMENIAN.Net побеседовал с Виком Дарчиняном, который в эти дни находится в Армении.
Дарчинян признался, что давно не бывал на родине и соскучился: “Несмотря на холод, который я не испытывал почти 10 зим, я в Армении, как всегда, чувствую себя отлично. В Австралию отправлюсь в начале февраля и начну тренировки”.
Боксер отметил, что его команда обжаловала судейство боя против Абнера Мареса, где по решению судей победа была отдана мексиканцу, и ожидает решения. “На самом деле я был уверен, что победа будет за мной, я старался показывать более технический бой, и арбитры несправедливо отдали победу Маресу”, – сказал Дарчинян.
Боксер не отчаивается и по прибытии в Австралию начнет тренироваться и готовиться ко второму поединку в рамках турнира легчайшего веса против Йонни Переса (Колумбия).