Հայաստանի առևտրային բանկերի վարկային հատկացումների ծավալը նոյեմբերի ավարտին կազմել է 912,1 մլրդ դրամ, հոկտեմբերի ցուցանիշի համեմատ ավելանալով 3,2%-ով կամ 28,1 մլրդ դրամով: Ինչպես ասվում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամսյա տեղեկատուի մեջ, ընդհանուր գումարից 864,8 մլրդ դրամը հատկացվել է երկրի ռեզիդենտներին, իսկ 47,2 մլրդ` ոչ ռեզիդենտներին:
Բացի այդ, վարկային միջոցների 42,4%-ը հատկացվել է դրամով, իսկ 57,6%-ը` արտարժույթով:
Ընդ որում, հատկացված վարկերի ամենամեծ ծավալը բաժին է ընկնում արդյունաբերության ոլորտին` 190,4 մլրդ դրամ և առևտրին` 182,8 մլրդ դրամ: Սպառողական վարկերը կազմել են 154,7 մլրդ դրամ, հիփոթեքային վարկերը` 86,2 մլրդ դրամ, շինարարության ոլորտում` 70,8 մլրդ դրամ: Բացի այդ, գյուղատնտեսական վարկերի ծավալը նոյեմբերի վերջում կազմել է 48,6 մլրդ դրամ, սպասարկման ոլորտում` 38,6 մլրդ դրամ, տրանսպորտի ու կապի ոլորտում` 25,6 մլրդ դրամ:

Общий объем кредитных вложений коммерческих банков Армении на конец ноября 2010 года составил 912,1 млрд драмов, увеличившись по сравнению с показателем октября на 3,2% или на 28,1 млрд драмов. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, из общей суммы 864,8 млрд драмов было предоставлено резидентам страны, а 47,2 млрд нерезидентам.
Кроме того, 42,4% кредитных средств было выдано в драмах, а 57,6% в иностранной валюте.
При этом наибольший объем выданных кредитов резидентам приходится на сферу промышленности – 190,4 млрд драмов. Далее следуют: сфера торговли – 182,8 млрд драмов; потребительские кредиты – 154,7 млрд драмов; ипотечные кредиты – 86,2 млрд драмов, сфера строительства 70,8 млрд драмов. Кроме того, объем сельскохозяйственных кредитов на конец ноября составил 48,6 млрд драмов, сферы обслуживания – 38,6 млрд драмов, сферы транспорта и связи – 25,6 млрд драмов.