Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Դոմենտի Սիչինավան ասել է, որ Հայաստանի և Վրաստանի հավաքականների միջև ընկերական խաղը, որը տեղի է ունենալու փետրվարի 9-ին Կիպրոսում, ուղղակի ստուգողական խաղ է 2012-ի Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարից առաջ:
«Գլխավոր մարզիչ Թեմուր Կեցբայան հավաքել էր բոլորովին տարբեր կազմեր Սլովենիայի և Լատվիայի հետ նախորդ խաղերում: Այդպես է լինելու նաև Հայաստանի հետ խաղում: Դա ևս մեկ շանս է թիմին փորձելու, նոր խաղացողներին փորձարկելու համար: Մեզ համար կարևոր է, որպեսզի ամեն ինչ հարթ ընթանա` առանց վնասվածքների և միջադեպերի»,- ասել է Սիչինավան:
Խոսելով Հարավային Կովկասի ֆուտբոլի մասին` ՎՖՖ նախագահը նշել է, որ նա լավ հարաբերությունների մեջ է Հայաստանի և Ադրբեջանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների հետ: «UEFA-ում մեզ հաճախ են առաջարկում ստեղծել Հարավային Կովկասի երկրների առաջնություն: Ես բազմիցս խոսել եմ Հայաստանի և Ադրբեջանի ֆեդերացիաների հետ համատեղ մրցաշար ստեղծելու մասին, և երկուսն էլ պատասխանել են, որ դա անհնար է: Հուսով եմ, որ երբևէ նախաձեռնությունն ամեն դեպքում կպաշտպանեն, և մեր առաջնությունը` Հարավային Կովկասի գավաթը, հիրավի կլինի լավագույն մրցությունը»,- ասել է Սաչինավան, հաղորդում է regnews.com-ը:

25 Январь 2011 - 08:14 AMT
Глава Федерации футбола Грузии надеется, что когда-нибудь Ереван и Баку согласятся на проведение чемпионата стран Южного Кавказа
Президент Федерации футбола Грузии Доментий Сичинав сказал, что товарищеский матч между сборными Армении и Грузии, который пройдет 9 февраля на Кипре, – просто стыковочный матч перед отборочным турниром чемпионата Европы 2012.
“Главный тренер Темур Кецбая собрал абсолютно разный состав в предыдущих играх со Словенией и Латвией. Так будет и с Арменией. Это еще один шанс испытать команду, апробировать несколько новых игроков. Нам важно, чтобы все прошло гладко, без травм и эксцессов”,- сказал Сичинав.
Говоря о футболе Южного Кавказа, президент Федерации футбола Грузии отметил, что у него хорошие отношения с футбольными федерациями Армении и Азербайджана. “В УЕФА нам часто предлагают создать чемпионат стран Южного Кавказа. Я не раз говорил с федерациями обеих стран о создании совместного турнира, и оба ответили мне, что это невозможно. Надеюсь, что когда-либо инициативу все же поддержат, и наш чемпионат, кубок Южного Кавказа, будет поистине лучшим состязанием”,- цитирует Сичинава regnews.com.