27 Հունվար 2011 - 14:08 AMT
Սփյուռքահայ ուսանողների խորհրդի անդամ Սիս Միքայելյանը հունվարի 27-ին կանգնած վիճակում 1 ժամ 42 րոպեի ընթացքում 3100 անգամ բարձրացրեց կցագնդերը, որոնց քաշը կազմում է 5կգ 400գր:
Միքայելյանը Ջավախքից է և սովորում է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ժողովրդական երգերի ֆակուլտետում: Նա զբաղվում է նաև բռնցքամարտով, հանդես է գալիս միջին քաշային կարգում ու ներկայացնում Հայաստանի սպորտային միությունը:
«Սպորտով զբաղվում եմ արդեն չորս տարի: Տնային պայմաններում չորս անգամ փորձել եմ սահմանել այս ռեկորդը. կարողացա բարձրացնել 2800 և 3000 անգամ: Ուզում եմ իմ ռեկորդը գրանցել Գիննեսի Ռեկորդների գրքում»,- ասաց Սիս Միքայելյանը:
Ռեկորդը գրանցող հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Թովմասյանի խոսքով` Հայաստանի ռեկորդների «Դյուցազնագիրք» կոչվող գրքում 50 մարզիկներ են գրանցված, իսկ ռեկորդների թիվը կազմում է 99: «Այդ ռեկորդներից 8-ը գրանցվել են նաև Գիննեսի գրքում: Իններորդ արդյունքը սպասում է հաստատմանը: Եվ ես շատ ուրախ եմ, որ Սիսն այսօր կարողացավ հաջողությամբ սահմանել այս ռեկորդը և համալրել «Դյուցազնագրքի» ռեկորդների ցուցակը»,- ասաց Թովմասյանը:

27 Январь 2011 - 14:08 AMT
Член Совета армянских студентов из Диаспоры Сис Микаелян 27 января установил рекорд Армении: за 1 час 42 минуты, стоя, он 3100 раз согнул и разогнул руки с гантелями, вес которых составлял 5 кг 400 гр.
Микаелян из Джавахка, учится в Ереванской государственной консерватории имени Комитаса на факультете народной песни. Он также занимается боксом, выступает в среднем весе и представляет спортивный союз Армении.
“Спортом занимаюсь четыре года. В домашних условиях четыре раза пытался установить этот рекорд: смог поднять 3000 и 2800 раз. Хочу зарегистрировать мой рекорд в Книге рекордов Гиннеса”, – сказал Микаелян.
По словам председателя регистрирующей рекорд комиссии Вардана Товмасяна, в книге рекордов Армении “Дюцазнагирк” зарегистрированы 50 спортсменов, а количество рекордов составляет 99. “8 из этих рекордов зарегистрированы также в книге Гиннеса. Девятый рекорд ожидает подтверждения. И я очень рад, что Сис сегодня смог удачно выполнить этот результат и пополнить “Дюцазнагирк ”, – сказал Товмасян.