«Դինամո» մարզահամալիրում ավարտվել է Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի առաջնությունը, որին մասնակցել են 140 ըմբշամարտիկներ Հայաստանի բոլոր մարզերից և Լեռնային Ղարաբաղից:
Հայաստանի չեմպիոններ են դարձել Միհրան Ջաբուրյանը (55 ք/կ), Աշոտ Տերտերյանը (60 ք/կ), Ժիրայր Հովհաննիսյանը (66 ք/կ), Մուսա Մուրթազալիևը (74 ք/կ), Հաջիմուրադ Մահոմեդովը (84 ք/կ), Էդգար Ենոքյանը (96 ք/կ) և Ռուսլան Բասիևը (120 ք/կ):
«Մենք պատրաստվելու ենք Գրան պրիին, որը տեղի է ունենալու փետրվարի 11-13-ը Ստամբուլում: Այնուհետև փետրվարի 15-ից մարտի 5-ն անցկացնելու ենք համատեղ հավաք Վրաստանի հավաքականի հետ, որից հետո մարզիկները որոշ ժամանակ մարզվելու են անհատական»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդասարյանը:

28 Январь 2011 - 08:36 AMT
В спортивном зале “Динамо” завершился чемпионат Армении по вольной борьбе, в котором принимали участие 140 борцов из всех регионов Армении и Нагорного Карабаха.
Чемпионами Армении стали Мигран Джабурян (в/к 55), Ашот Тертерян (в/к 60), Жирайр Оганнисян (в/к 66), Муса Муртазалиев (в/к 74), Хаджимурад Магомедов (в/к 84), Эдгар Енокян (в/к 96) и Руслан Басиев (в/к 120).
“Мы будем готовиться к Гран При, который пройдет 11-13 февраля в Стамбуле. Затем с 18 февраля по 5 марта проведем совместный сбор со сборной Грузии, после которого спортсмены некоторое время будут тренироваться индивидуально”,- корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян.