Այս օրերին հայ բռնցքամարտիկները գտնվում են Աբովյան քաղաքում, որտեղ անցկացնելու են ուսումնամարզական հավաք: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Մեհրաբյանն ասել է, որ այդ հավաքն օգնելու է պատրաստվել միջազգային մրցաշարի, որը կայանալու է փետրվարի 15-20-ը Բուլղարիայում:
«Ես դեռ չեմ որոշել, թե ինչ կազմով ենք Բուլղարիա մեկնելու, բայց հիմա Աբովյանում մարզվում են 22 մարզիկներ: Վերջում պարզ կլինեն նրանց անունները, ովքեր կներկայացնեն Հայաստանը Բուլղարիայում»,- ասել է նա:
Այդ մրցաշարից հետո հայ բռնցքամարտիկները սկսելու են երկրորդ հավաքը, որը տեղի է ունենալու մարտի 8-22-ը: Մարտի 22-27-ը նրանք մասնակցելու են Չեխիայում կայանալիք միջազգային մրցաշարի:
«2010-ին մեր ֆեդերացիան Երևանում անցկացրել է միջազգային մրցաշար: Այն ավանդական է և այս տարի տեղի է ունենալու ապրիլի 11-17-ը: Մինչ այդ մենք Աբովյանում անցկացնելու ենք ևս մեկ հավաք»,- նշել է մարզիչը:

2 Февраль 2011 - 06:01 AMT
В эти дни армянские боксеры находятся в городе Абовян, где проводят учебно-тренировочные сборы. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Рафаэль Меграбян сказал, что эти сборы помогут подготовиться к международному турниру, который состоится 15-20 февраля в Болгарии.
“Я пока не определился, каким составом отправимся в Болгарию, но сейчас в Абовяне тренируются 22 спортсмена, в том числе и молодые боксеры. В конце сборов будут ясны имена тех, кто представит Армению в Болгарии”, – сказал Меграбян.
После этого турнира боксеры сборной Армении начнут вторые сборы, которые пройдут 8-22 марта. 22-27 марта они также примут участие в международном турнире в Чехии.
“В 2010 году наша Федерация провела международный турнир у нас в Ереване. Турнир традиционный и в этом году пройдет 11-17 апреля. До этого мы проведем еще одни сборы опять в Абовяне”, – отметил главный тренер.