Վիկ Դարչինյանի մենեջեր Էլիաս Նասարը պնդում է, որ մոտ ժամանակները WBC-ն կարող է հավանություն տալ Աբներ Մարեսի հետ Դարչինյանի ռևանշին: Կրկնակի մենամարտը կարող է կայանալ այս տարվա վերջին: Բողոքը, որը ներկայացրել է Դարչինյանի թիմը, ուղղված է մրցավար Ռոբերտ Հովարդի և կողային մրցավարներից մեկի դեմ: Գրավոր հայտարարության մեջ ասվում է, որ Մարեսը շուրջ 20 հարված է հասցրել գոտկատեղից ներքև, ընդ որում նրանցից 14-ն ուղղվել են աճուկային շրջան: Մենամարտն ընթանում է թեթևագույն քաշային կարգի մրցաշարի շրջանակներում, Դարչինյանը պարտվել է միավորներով:
Նասարը հաղորդել է, որ բռնցքամարտիկի փրոմոութեր Գարի Շոուն տեղեկատվություն է ստացել WBC պաշտոնական ներկայացուցչից այն մասին, որ WBC-ն պատրաստ է բավարարել Դարչինյանի թիմի խնդրանքը Մարեսի հետ նոր մենամարտ անցկացնելու մասին: «Հիմա Դարչինյանը կենտրոնացնում է իր ուժերը ոչ թե այս մարտի, այլ ապրիլին Լոս Անջելեոսում Յոնի Պերեսի դեմ կայանալիք մենամարտի վրա»,- Նասարի խոսքերը հաղորդում է allboxing.ru-ն:

2 Февраль 2011 - 08:38 AMT
Менеджер Вика Дарчиняна Элиас Нассар утверждает, что в ближайшее время WBC санкционирует матч-реванш Дарчиняна с Абнером Маресом. Бой может быть назначен на один из последних месяцев этого года. Протест, который подала команда Дарчиняна, направлен против рефери Роберта Ховарда и одного из боковых судей. В письменном заявлении говорится, что Марес нанес около 20 ударов ниже пояса, причем 14 из них были направлены в паховую область. Поединок проходил в рамках турнира легчайшего веса и Дарчинян проиграл по очкам.
Нассар сообщил, что промоутер боксера Гари Шоу получил информацию от официального представителя WBC о том, что WBC готово удовлетворить просьбу команды Дарчиняна о повторном поединке с Маресом. “Сейчас Дарчинян концентрирует свои усилия не на этом бое, а на предстоящем ему в апреле поединке против Йонни Переса в Лос-Анджелесе”,- слова Нассара передает allboxing.ru.