4 Փետրվար 2011 - 11:12 AMT
Փետրվարի 2-ից, հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի առաջնության ավարտից հետո, Հայաստանի հավաքականը ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Երևանում: Ըմբիշները նախապատրաստվում են Աշխարհի գավաթի և Գրան-պրիի մրցաշարերին:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է, որ Աշխարհի գավաթի մրցաշարին կմասնակցեն երկրի առաջնությունում մրցանակային տեղեր զբաղեցրած ըմբիշները, իսկ ինքը կգլխավորի պատվիրակությունը: «Փետրվարի 17-20-ը Մինսկում Աշխարհի գավաթի մրցաշարում յուրաքանչյուր քաշային կարգում ես 2-ական մարզիկի եմ հայտագրել՝ Արմեն Չոմարյանին և Նարեկ Խաչատրյանին (55 կգ ք/կ), Արթուր Մկրտչյանին ու Արտակ Հարությունյանին (60 կգ ք/կ), Հովհաննես Վարդերեսյանին ու Արամ Ջուլֆալակյանին (66 կգ ք/կ) և Տիգրան Սահակյանին ու Հրայր Հովհաննիսյանին (84 կգ ք/կ)»,-ասել է հավաքականի մարզիչը:
Մինչև 74կգ քաշային կարգում հանդես կգա Վարշամ Բորանյանը, մինչև 96կգ կարգում՝ Սարգիս Տոնոյանն ու մինչև 120կգ քաշային կարգում՝ Վաչիկ Եղիազարյանը:
Գրան-պրիին, որը նույն ժամանակշրջանում կանցնի Սլովենիայում, Արամ Մարգարյանի գլխավորությամբ կմասնակցեն աշխարհի առաջնության բրոնզե մրցանակակիր, Եվրոպայի չեմպիոն և Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Ռոման Ամոյանը (55 կգ ք/կ), Վահան Ջուղարյանը (60 կգ ք/կ), Եվրոպայի չեմպիոն ու աշխարհի առաջնության արծաթե մրցանակակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը (74 կգ ք/կ) և Արթուր Շահինյանը (84 կգ ք/կ):

4 Февраль 2011 - 11:12 AMT
Со 2 февраля после завершения чемпионата Армении по греко-римской борьбе, сборная Армении проводит учебно-тренировочные сборы в Ереване. Борцы готовятся к Кубку мира и Гран При.
Главный тренер сборной Армении, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил, что на Кубке мира выступят более молодые борцы, которые заняли призовые места на чемпионате страны, и делегацию будет возглавлять он. “17-20 февраля в Минске на Кубке мира в каждой из четырех весовых категорий я заявил по два спортсмена – Армен Чомарян и Нарек Хачатрян (в/к 55), Артур Мкртчян и Артак Арутюнян (в/к 60), Оганнес Вардересян и Арам Джулфалакян (в/к 66), Тигран Саакян и Грайр Оганнисян (в/к 84)”, – сказал наставник сборной Армении.
В весовой категории до 74 кг выступит Варшам Боранян, до 96 кг – Саргис Тоноян и до 120 кг – Вачик Егиазарян.
На Гран При, который пройдет в Словении в тот же период, под руководством тренера Арама Маргаряна поедут бронзовый призер чемпионата мира, чемпион Европы и бронзовый медалист Олимпийских игр Роман Амоян (в/к 55), Ваан Джугарян (в/к 60), чемпион Европы и серебряный призер ЧМ Арсен Джулфалакян (в/к 74) и Артур Шагинян (в/к 84).