9 Փետրվար 2011 - 09:47 AMT
Լոս Անջելեսում կայացել է թեթևագույն քաշային կարգի մրցաշարի մասնակիցների մամլո ասուլիսը: Մրցաշարին մասնակցում է նաև Վիկ Դարչինյանը: Եզրափակիչ մարտերը տեղի են ունենալու ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսում Nokia Theatre-ում:
Դարչինյանը, որը հանդիպելու է Յոնի Պերեսի հետ (Կոլումբիա), ասել է, որ իսկական բռնցքամարտիկը փորձելու է իր ողջ ուժը ցույց տալ այդ մարտում: «Ես հաղթանակ կտանեմ նոկաուտով և ցույց կտամ, որ ավելի ուժեղ եմ: Անհամբերությամբ սպասում եմ այդ պայքարին և ֆավորիտ եմ համարվում»,- հայ բռնցքամարտիկի խոսքերը հաղորդում է fightnews.com-ը:
Մեկ այլ զույգում հանդիպելու են Աբներ Մարեսը (Մեքսիկա) և Ջոզեֆ Ագբեկոն (Գանա): Ագբեկոն Դարչինյան-Պերես մենամարտը համարում է մեծ գոտեմարտ:

В Лос-Анджелес состоялась пресс-конференция участников турнира легчащего веса, в котором принимает участие и Вик Дарчинян. Финальные поединки пройдут 24 апреля в Лос-Анджелесе в Nokia Theatre.
Дарчинян, который встретится с Йонни Пересом (Колумбия), сказал, что настоящий боксер постарается показать всю свою мощь в этом бою. “ Я одержу победу нокаутом и покажу, что я намного сильнее. С нетерпением жду этой борьбы и фаворитом считаюсь я”, -слова армянского боксера передает fightnews.com.
В другой паре встретятся Абнер Марес (Мексика) и Джозеф Агеко (Гана). Агбеко поединок Дарчинян-Перес считает большой схваткой.