9 Փետրվար 2011 - 15:11 AMT
Փետրվարի 9-ին ՖԻՖԱ-ի վարկանիշում 62-րդ տեղը զբաղեցնող Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականն իր ուժերը չափեց հարևան Վրաստանի ֆուտբոլիստների հետ, որը վարկանիշով 71-րդն է և 2010 թվականին ոչ մի հանդիպում չի պարտվել:
Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդիպումը բաց թողեց պաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանը, որը մարզումների ժամանակ վնասվածք է ստացել, պաշտպանության կենտրոնում խաղացին Արարատ Առաքելյանն ու Հրայր Մկոյանը: Հանդիպումը բաց թողեց նաև հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը:
Խաղի սկզբում թիմերը փոխանակվեցին մի քանի հարվածներով, սակայն աստիճանաբար Վրաստանի հավաքականն իր ձեռքը վերցրեց խաղը` հայ ֆուտբոլիստներին հարկադրելով սխալներ թույլ տալ: 22-րդ րոպեին ալեքսանդր Իաշվիլիի շնորհիվ Վրաստանի հավաքականն առավելություն ստացավ, իսկ 12 րոպե հաշիվը կրկնապատկեց Դավիթ Սիրաձեն:
Երկրորդ խաղակեսում հայ ֆուտբոլիստները փորձեցին ավելի շատ հարձակվել և որոշակի առավելության հասան: Հեռակա հարվածներով աչքի ընկան Էդգար Մալաքյանն ու Մարկոս Պիզելլին, սակայն հաշիվը կրճատել հաջողվեց միայն 67-րդ րոպեին: Հենրիկ Մխիթարյանը պենալտի վաստակեց, որը հաջողությամբ իրացրեց Էդգար Մանուչարյանը: Այս գոլը վստահություն հաղորդեց հայ ֆուտբոլիստների գործողություններին, սակայն նրանց այդպես էլ չհաջողվեց հավասարեցնել հաշիվը: Հանդիպումն ավարտվեց Վրաստանի հաղթանակով` 1:2:
Սա Հայաստանի ու Վրաստանի հավաքականների 5-րդ հանդիպումն էր, և առայժմ առաջատար են վրացիները, նրանք իրենց հաշվում ունեն երեք հաղթանակ, մեկ ոչ ոքի և մեկ պարտություն:

9 Февраль 2011 - 15:11 AMT
9 февраля занимающая 62 место в рейтинге ФИФА сборная Армении по футболу померилась силами с соседями – со сборной Грузии, которая по рейтингу 71 и в 2010 году не проиграла ни в одной встрече.
В составе сборной Армении матч пропустил центральный защитник Роберт Арзуманян, который во время тренировок получил травму, в центре обороны сыграли Арарат Аракелян и Грайр Мкоян. Мяч пропустил также нападающий Юра Мовсисян.
В начале игры команды обменялись несколькими ударами, но постепенно сборная Грузии взяла игру в свои руки, вынуждая армянских футболистов допускать ошибки. На 22 минуте Александр Иашвили вывел вперед сборную Грузии, а спустя 12 минут Давид Сирадзе удвоил счет.
Во втором тайме армянские футболисты пытались больше атаковать и имели некоторое преимущество. Дальними ударами отличились Эдгар Малакян и Маркос Пизелли, но забить гол удалось лишь на 63 минуте. Генрих Мхитарян заработал пенальти, который удачно реализовал Эдгар Манучарян. Забитый гол придал уверенность действиям армянских футболистов, но им так и не удалось сравнить счет. Матч закончился победой сборной Грузии со счетом 1:2.
Эта была 5 встреча сборных Армении и Грузии, и пока что впереди грузины, они в своем активе имеют три победы, одну ничью и одно поражение.