«Ստադե Լավալլի» կազմում, որը մասնակցում է Ֆրանսիայի ֆուտբոլի մինչև 19 տարեկանների երկրորդ պրոֆեսիոնալ լիգայի առաջնությանը, շարունակում է հաջողությամբ հանդես գալ ֆրանսահայ պատանի ֆուտբոլիստ Վահագն Միլիտոսյանը: 2010 թվականի հունիսին նա երկամյա պայմանագիր կնքեց ակումբի հետ: Մինչ այդ նա «Լորինտա» և «Ռոն Բրիկինի» ակումբների կազմում խաղում էր Ֆրանսիայի մինչև 14,16 և 17 տարեկանների առաջնություններում:
17 տարեկանում Վահագն Միլիտոսյանը հասցրել է մի քանի հանդիպում անցկացնել նաև պրոֆեսիոնալների պահեստում:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ֆուտբոլիստն ասաց, որ պրոֆեսիոնալ մարզիչ և մարզվելու իդեալական պայմաններ ունեցող ակումբում մարզվելը միայն հաճույք է պատճառում: «Առաջնությունը շատ հետաքրքիր պայքարում է անցնում և, խաղալով ուժեղ թիմերի դեմ, մշտապես առաջ ես գնում: Ես հետևում եմ նաև հայկական ֆուտբոլին, երկրպագում Հայաստանի հավաքականին և ուրախանում նրա ձեռքբերումներին: Եվ ես երազում եմ, որ երբևէ կհագնեմ Հայաստանի հավաքականի մարզաշապիկը»,- ասաց Վահագն Միլիտոսյանը:
Իր ֆուտբոլային հմտություններով ու փորձով պատանի ֆուտբոլիստը կցանկանար կիսվել Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի և Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ կապ է պահպանում:

10 Февраль 2011 - 05:35 AMT
В составе ''Стаде Лавалл'', который принимает участие на чемпионате второй профессиональной лиги Франции до 19 лет, продолжает успешно выступать юный армянский футболист Ваагн Милитосян. Милитосян в июне 2010 года с клубом подписал двухлетний контракт. До этого он в составе клубах “Лоринта” и “Рен Брикини” играл на чемпионатах Франции до 14, 16 и 17 лет.
В свои 17 лет Милитосян успел провести несколько матчей и составе резерва профессионалов.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net футболист сказал, что тренироваться в таком клубе, который имеет профессионального тренера и идеальные условия для занятия футболом, одно удовольствие. “ Чемпионат проходит в очень интересной борьбе и, играя против сильных команд, прогрессируешь все время. Я так же слежу за армянским футболом и болею за сборную Армении и радуюсь ее достижениям. И мечтаю, когда- нибудь надеть форму сборной Армении”,- сказал Милитосян.
Своими футбольными качествами и опытом юный футболист хотел бы поделиться с молодежной сборной Армении и с Федерацией футбола Армении поддерживает связь.