«Մենք վատ խաղացինք: Նման ֆուտբոլով ոչ թե Եվրոպայի առաջնությունում, այլ նույնիսկ Հայաստանում ակնկալիքներ չպետք է ունենանք: Երևանում մենք պետք է բոլորովին այլ խաղ ցույց տանք: Ըստ իս, այսօր դա հասկացավ մեզանից յուրաքանչյուրը»,-Իրանի հավաքականին պարտվելուց հետո ասել է Ռուսաստանի հավաքականի ավագ Անդրեյ Արշավինը:
Իսկ sport-express.ru-ի այն դիտողությանը, որ Հայաստանը ևս զիջեղ վրացիներին 1:2 հաշվով, կիսապաշտպանն ասել է. «Հասկանում եմ, որ նման խաղից հետո դա այնքան էլ տեղին չի հնչի, սակայն, Ռուսաստանի հավաքականը Հայաստանից չէ, որ պետք է օրինակ վերցնի: Բնականաբար, Երևանում կայանալիք խաղը բարդ է լինելու, բոլորը դա հասկանում են, սակայն, եթե մենք վերադարձնենք մեր խաղը, իսկ մենք դա պարտավոր ենք անել, ամեն ինչ մեր ձեռքերում կլինի»:
Ըստ պաշտպան Ռոման Շիշկինի, «հանդերձարանում Ադվոկատը մի երկու խոսքով հայտնեց իր տպավորությունը խաղից: Եվ վերջ, ոչ մի կոնկրետ դիտողություն: Աստված տա, որ Բելգիայից ու Իրանից կրած պարտությունները մեզ համար դաս լինեն և մենք լավ մարզավիճակում լինենք Հայաստանի հետ խաղից առաջ»,-ասել է Շիշկինը:
Հայաստանի հավաքականի մասին, որի հետ խաղը կկայանա մարտի 26-ին Երևանում, պաշտպանն ասել է. «Ես դեռ նույնիսկ չեմ տեսել Հայաստանի հավաքականի խաղը: Բնականաբար, հեշտ չի լինելու: Հարկավոր է աշխատել լավ մարզավիճակ ձեռք բերելու վրա, և Աստված տա, ամեն ինչ լավ կդասավորվի»:

“Мы играли плохо. С таким футболом не то что на чемпионате Европы, а даже в Армении не на что рассчитывать. В Ереване надо будет показать совсем другую игру. По-моему, сегодня это понял каждый из нас”, – после поражения от сборной Ирана сказал капитан сборной России Андрей Аршавин.
А на вопрос корреспондента sport-express.ru знает ли он, что Армения тоже уступила грузинам, со счетом 1:2, полузащитник ответил: “Понимаю, что после такой игры, как в Абу-Даби, это прозвучит не совсем уместно, но сборная России должна равняться совсем не на Армению. Естественно, матч в Ереване предстоит сложный, это все прекрасно понимают, но если мы вернем свою игру, а мы обязаны это сделать, все будет в наших руках”.
По словам защитника Романа Шишкина, проигрывать такой матч обидно. “В раздевалке Адвокат парой фраз выразил свое впечатление о матче. И все, никаких конкретных претензий. Дай бог, чтобы эти поражения от Бельгии и Ирана, сослужили нам добрую службу, и мы набрали хорошую форму к матчу с Арменией”,- отметил Шишкин.
О сборной Армении, с которой предстоит сыграть в 26 марта в Ереване, защитник сказал: “ Игру сборной Армении я пока даже не видел. Естественно, на выезде придется нелегко. Что ж, будем набирать форму, и, дай бог, все сложится хорошо”.