11 Փետրվար 2011 - 10:39 AMT
Մոսկվայում անցկացվող «Աերոֆլոտ օփեն» շախմատի փառատոնի B մրցաշարում երեք տուրից հետո գրոսմայստերներ Տիգրան Քոթանջյանը, Մելիքսեթ Խաչիյանը և ՖԻԴԵ-ի վարպետ Պողոս Նահապետյանը վաստակել են 2,5-ական միավոր: Նրանք միայն կես քայլով են ետ մնում առաջատարից` գրոսմայստեր Ալեքսեյ Գավրիլովից (Ռուսաստան):
Գրոսմայստեր Էլինա Դանիելյանը հրաշալի ելույթ է ունենում Իտալիայի Բոլոնյա քաղաքում անցկացվող «Չենտո օփենում»: Վեց տուրից հետո հայ շախմատիստուհին վաստակել է 5 միավոր և 102 մասնակիցների մեջ բաժանում է 2-5-րդ տեղերը գրոսմայստերներ Դրեևի (Ռուսաստան), Դելչևի (Բուլղարիա) և Սալվադորի (Ֆիլիպիններ) հետ: Կես միավոր ավելի ունի գրոսմայստեր Ալբերտոն (Լյուքսեմբուրգ):
Դանիելյանը, մասնավորապես, պարտության է մատնել գրոսմայստերներ Գոդենային (Իտալիա), Ի. Սոկոլովին (Հոլանդիա), ոչ-ոքի է խաղացել Դրեևի և Դելչևի հետ:

11 Февраль 2011 - 10:39 AMT
В итальянском городе Болонья проходит шахматный опен-турнир “Ченто”. После шести туров гроссмейстер Элина Даниелян набрала пять очков и среди 102 шахматистов делит 2-5 места. Первое место с 5,5 очками занимает Давид Альберто (Люксембург). До завершения чемпионата осталось 3 тура.
Гроссмейстеры Тигран Котанджян и Меликсет Хачиян, а также мастер ФИДЕ Погос Наапетян уверенно выступают в В турнире шахматного фестиваля “Аэрофлот опен” в Москве. После трех туров шахматисты набрали по 2,5 очка и лидеру турнира – гроссмейстеру Алексею Гаврилову (Россия), уступают лишь 0,5 очка.