14 Փետրվար 2011 - 12:28 AMT
Մարտի 24-27 Մոսկվայում Հայաստանի սամբոյի հավաքականը ելույթ կունենա Աշխարհի սուպերգավաթի խաղարկությանը: Հայաստանը կներկայացնեն 3 սամբիստներ` 2010թ. աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Աշոտ Դանիելյանը (74կգ ք/կ), Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր և աշխարհի չեմպիոն Վաչիկ Վարդանյանը (68կգ ք/կ) և երիտասարդների Եվրոպայի առաջնության հաղթող և ԵԱ բրոնզե մեդալակիր Տիգրան Կիրակոսյանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը, մարտի 11-13 Գյումրիում կկայանա Հայաստանի սամբոյի պատանիների ու երիտասարդների առաջնությունը, մարտի 19-20` Հայաստանի աղջիկների և կանանց առաջնությունը, իսկ 23-24` տղամարդկանց:
Ապրիլի 14-18 Չեխիայում Եվրոպայի առաջնությանը իրենց ուժերը կչափեն հայ պատանի և երիտասարդ սամբիստները, իսկ մայիսի 12-16 Սոֆիայում (Բուլղարիա) տեղի կունենա մարտական և սպորտային սամբոյի կանանց և տղամարդկանց առաջնությունը:

14 Февраль 2011 - 12:28 AMT
24-27 марта в Москве сборная Армении по самбо выступит на розыгрыше Суперкубка мира. Армению представят 3 самбиста – чемпион мира и Европы 2010 года Ашот Даниелян (в/к 74), обладатель серебряной медали европейского первенства и чемпион мира Вачик Варданян (в/к 68) и чемпион Европы среди молодежи и бронзовый медалист ЧЕ Тигран Киракосян.
Как в беседе с корреспондентом PanAREMNAIN.Net сказал глава Федерации самбо Армении Левон Айрапетян, 11-13 марта в Гюмри пройдет чемпионат Армении по самбо среди юношей и молодежи, 19-20 марта – чемпионат Армении среди девушек и женщин, а 23-24 – среди мужчин.
14-18 апреля в Чехии на чемпионате Европы в борьбу вступят юные и молодые армянские самбисты, а 12-16 мая в Софии (Болгария) пройдет чемпионат Европы среди женщин и мужчин по боевому и спортивному самбо.