15 Փետրվար 2011 - 08:42 AMT
Չեխիայի Լիբերեց քաղաքում մեկնարկել է Եվրոպայի երիտասարդական օլիմպիական փառատոնը: ԵՎՕԿ-ի հովանու ներքո անցկացվող մարզահանդեսին մասնակցում են նաև Հայաստանի 10 պատվիրակներ: Նրանցից 5-ը ելույթներ ունեցան փետրվարի 14-ին: Առավել հաջող հանդես եկավ գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը: Նա կարճ ծրագրի մրցումներում, 18 մարզիկների պայքարում , գրավեց 5-րդ պատվավոր տեղը: Վատ տպավորություն չթողեց նաև Մարթա Գրիգորյանը,որը նույն ծրագրում 26 գեղասահորդների մեջ 16-րդն էր: Նրանց հաջորդ մրցելույթը նշանակված է փետրվարի 16-ին / ազատ ծրագիր /:
Փետրվարի 15-ին պայքարելու են բիաթլոնիստներ Արտյուշ Մկրտչյանը և Գոհար Աբգարյանը, լեռնադահուկային մարզաձևում Սարգիս Գալստյանը հանդես է գալու հսկա ոլորավայրեջք մարզաձևում, իսկ դահուկային սպորտում մրցելու են Հրաչիկ Սահակյանը, Կատյա Գալստյանը և Լիլիթ Տոնոյանը, հաղորդում է ՀԱՕԿ պաշտոնական կայքը:

В чешском городе Либерец продолжается 10 молодежный зимний Олимпийский фестиваль Европы.
Армению на фестивале представляют 10 спортсменов, 5 из которых на старт вышли 14 февраля. Удачнее всех выступил фигурист Славик Айрапетян. Он после короткой программы среди 18 участников занимает 5 место. Марта Григорян тоже в короткой программе среди 26 фигуристок свое выступление завершила на 16 месте. 16 января фигуристы выступят с произвольной программой, передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении.
15 февраля в борьбу войдут биатлонисты- Артюш Мкртчян и Гоар Абгарян, в горнолыжном спорте Саркис Галстян выступит в виде гигантский слалом, а в лыжном спорте сразятся Грачик Саакян, Тадевос Погосян, Катя Галстян и Лилит Тоноян.