Հայաստանի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականը մեկնել է Իրան, որտեղ կմասնակցի միջազգային մրցաշարի: Իրանում հանդես կգան 14 մարզիկներ, այդ թվում նաև առաջին պատանեկան Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Դավիթ Ղազարյանը և Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության բրոնզե մրցանակակիր Գոռ Հարությունյանը: Հայկական պատվիրակությունը գլխավորոմ է Ձյուդոյի ֆեդերացիայի մարզական տնօրեն Անդրանիկ Խաչատրյանը:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիան, մրցաշարից հետո կձևավորվի Հայաստանի հավաքականը, որն ապրիլի 8-10-ը Հունաստանում հանդես կգա Եվրոպայի գավաթի մրցաշարում:

19 Февраль 2011 - 07:38 AMT
Молодежная сборная Армении по дзюдо отправилась в Иран, где примет участие в международном турнире. В Иране выступят 14 спортсменов, в том числе бронзовый медалист первых юношеских Олимпийских игр Давид Казарян и бронзовый призер молодежного чемпионата Европы Гор Арутюнян. Армянскую делегацию возглавляет спортивный директор Федерации дзюдо Армении Андраник Хачатрян.
Как передает Федерация дзюдо Армении, после турнира сформируется сборная Армении, которая 8-10 апреля в Греции выступит на розыгрыше Кубка Европы.