Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, ԱԱ արծաթե մրցանակակիր և Եվրոպայի առաջնության հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Ռոման Ամոյանը (55կգ ք/կ), որը վերջերս առաջին տեղն է զբաղեցրել Գրան պրիում և դարձել է մրցաշարի լավագույն մարզիկը, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ մրցակիցներն ուժեղ էին և հարկ եղավ աշխատել հաղթանակի հասնելու համար:
«Ամենադժվարը եզրափակչի հանդիպումն էր կորեացու հետ, որը Ասիայի չեմպիոն էր ու 2010թ. Գրան պրիի հաղթողը»,-ասել է Ամոյանը:
Ըմբիշը գտնում է, որ հաջող ելույթը մրցաշարում հավատ կներշնչի նրան իր ուժերի հանդեպ Եվրոպայի առաջնությունում, որը տեղի կունենա մարտի վերջում Դորտմունդում:
«Ես ուրախ եմ, որ դարձել եմ մրցաշարի լավագույն մարզիկը, քանի որ ոչ բոլորին է հաջողվում նման արդյունքի հասնել»,-ասել է Եվրոպայի չեմպիոնը:
Գրան պրիում առաջին տեղն է զբաղեցրել նաև Արթուր Շահինյանը մինչև 84 կգ քաշային կարգում: Իսկ Վահան Ջուղարյանը (66 կգ ք/կ) և Եվրոպայի չեմպիոն ու ԱԱ առաջնության արծաթե մրցանակակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը (74 կգ ք/կ) զբաղեցրեցին երրորդ տեղերը:

Бронзовый медалист Олимпийских игр, серебряный призер ЧМ и чемпион Европы по греко-римской борьбе Роман Амоян (в/к 55), который недавно на Гран При занял первое место и также стал лучшим спортсменом турнира, в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что соперники были сильными и пришлось потрудиться ради победы.
''В моей весовой категории выступали 12 борцов, я одержал победу в трех поединках над русским, чешским и корейским спортсменами. Самой трудной была встреча в финале, я сразился с очень сильным соперником из Кореи, он чемпион Азии и победитель Гран При 2010 года'', – сказал Амоян.
Борец считает, что хорошее выступление на турнире придаст ему веры в свои силы и уверенность на чемпионате Европы, который пройдет в конце марта в Дортмунде.
“Я рад, что стал лучшим спортсменом турнира, не всем удается достичь такого результата. Этот турнир еще раз дал мне возможность испытать силы и подготовиться к европейскому первенству”, – добавил чемпион Европы.
На Гран При первое место занял также Артур Шагинян в весовой категории до 84 кг. А Ваан Джугарян ( в/к 66) и чемпион Европы и серебряный призер ЧМ Арсен Джулфалакян (в/к 74) поднялись на третью ступеньку пьедестала.