2010-ին Հայաստան է ներկրվել 17 տոկոսով ավել ավտոմեքենա կամ 20 297 հատ, մաքսային տուրքերը կազմել են 23.157 մլրդ դրամ 2009-ի 17 296 մեքենայի փոխարեն (20.488 մլրդ դրամ):
Հայաստանի Պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից հրապարակված տեղեկությունների համաձայն, Ռուսաստանից ներկրումը կրճատվել է 1 825 ավտոմեքենայով, մաքսային տուրքերը կազմել են 1.203 մլրդ դրամ 2009-ի 2 269-ի փոխարեն (1.498 մլրդ դրամ):
Միաժամանակ, ի տարբերություն 2009-ի, 2010-ին շեշտը դրվել է մինչև 5 հազար դոլար արժողությամբ այսպես կոչված «էժան» ավտոմեքենաների ներկրման վրա ` 9 125 հատ 2009-ի 5 680 ավտոմեքենային փոխարեն, 5-10 հազար դոլար` 6 464 մեքենա 2009-ի 6 255 հատի փոխարեն:
2010-ին կրճատվել է 15-30 հազար դոլար արժողությամբ մեքենաների ներկրումը` 2009-ի 2198 հատից մինչև 1 837 հատ, իսկ ահա թանկարժեք մեքենաները` 30 հազար դոլար և ավել արժողությամբ, երկրում շատացել են` 2009-ի 1 043-ի փոխարեն 1 167 հատ:

1 Март 2011 - 08:13 AMT
В 2010 году в Армению было импортировано на 17% больше автомобилей или 20 297 штук, таможенные пошлины составили 23,175 млрд. драмов, против 17 296 автомобилей в 2009 году (20,488 млрд. драмов).
Согласно опубликованным Государственным комитетом по доходам Армении данным, в частности, импорт из России сократился – 1 825 автомобиля, таможенные пошлины составили 1,203 млрд. драмов, против 2 269 автомобиля в 2009 году (1,498 млрд. драмов).
При этом в отличие от 2009 года, в 2010 году акцент ставился на ввозе так называемых «дешевых» автомобилей. Стоимостью до $5 тыс. в Армению было импортировано 9 125 автомобилей против 5 680 автомобилей за 2009 год, от $5-10 тыс. – 6 464 автомобилей против 6 255 штук в 2009 году. В 2010 году сократился импорт автомобилей, стоимостью $10-15 тыс. – с 2120 штук в 2009 году до 1704 штук, стоимостью $15-30 тыс. – с 2198 штук в 2009 году до 1 837 штук, а вот дорогих авто, стоимостью более $30 тыс. в республике стало чуть больше – 1 167 штук против 1 043 штуки в 2009 году.