2011-ի հունվարին 2010-ի նույն շրջանի համեմատ Հայաստանում պանրի արտադրությունն ավելացել է 0.4 տոկոսով` կազմելով 932.2 տոննա: Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, հաշվետու շրջանում կաթի արտադրությունն ավելացել է 1 տոկոսով` կազմելով 7.8 մլն լիտր, իսկ կաթնաշոռի` 7.2 տոկոսով (46.2 տոննա):
2011-ի հունվարին յոգուրտի արտադրությունն աճել է 2.3 անգամ` 30.3 տոննա, մայոնեզի արտադրությունը` 4.2 անգամ (10.6 տոննա), մածունի` 10.5 տոկոսով (210.7 տոննա), իսկ թթվասերի արտադրությունը կրճատվել է 1.5 տոկոսով (186.3 տոննա), կեֆիրի` 4.1 տոկոսով (11.7 տոննա):

1 Март 2011 - 09:29 AMT
В январе 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года производство сыра в Армении увеличилось на 0,4%, составив 932,2 тонны. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, производство молока в отчетном периоде увеличилось на 1%, составив 7,8 млн. литров, а творога на 7,2% – 46,2 тонны.
В январе 2011 года возросло производство йогурта в 2,3 раза (30,3 тонны), в 4,2 раза майонеза (10,6 тонны), мацони – на 10,5% (210,7 тонны), а производство сметаны сократилось на 1,5% (186,3 тонны), кефира на 4,1% (11,7 тонны).