Ծնկի վնասածքի պատճառով «Զենիթի» կիսապաշտպան Վլադիմիր Բիստրովին Ռուսաստանի հավաքականի կազմում պետք է փոխարինի «ԲԿՄԱ» ֆուտբոլիստ Ալան Ձագոևը: Այդ մասին հաղորդել է Ռուսաստանի ազգային հավաքականի մարզիչ Դիկ Ադվոկատը:
«Վերջին խաղերում աջ թևում շատ լավ էր հանդես գալիս Ձագոևը, այնպես էր նա լիովին կարող է Հայաստանի հետ խաղում հանդես գալ այդ դիրքերում, եթե պատշաճ մարզաձևում լինի»,- ասել է Ադվոկատը sovsport.ru հրատարակությանը տված հարցազրույցում:
Ռուսաստանի հավաքականը մարտի 26-ին EURO-2012-ի ընտրական փուլի շրջանակներում խաղալու է Հայաստանի հավաքականի դեմ: Բիստրովը չի կարող օգնել Ռուսաստանի հավաքականին նաև Հայաստանի հետ պատասխան խաղում, որը տեղի է ունենալու հունիսի 4-ին:
«Թիմի կազմը, ինչպես միշտ, կհայտարարեմ խաղից երկու շաբաթ առաջ: Ստացվում է` մարտի 12-ին»,- ասել է Ադվոկատը:

Выбывшего из строя из-за травмы колена полузащитника "Зенита" Владимира Быстрова в составе сборной России должен заменить футболист ''ЦСКА'' Алан Дзагоев. Об этом сообщил главный тренер российской национальной сборной Дик Адвокат.
"В последних матчах на правом фланге очень хорошо смотрелся Дзагоев, так что он вполне сможет закрыть эту позицию в игре с Арменией, если будет в надлежащей форме, само собой", – заявил Адвокат в интервью изданию sovsport.ru.
Сборная России 26 марта в отборочном цикле EURO-2012 сыграет против сборной Армении. Быстров не сможет помочь сборной России и в ответной игре с Арменией, который пройдет 4 июня.