Մարտի 18-ին Նյոնում UEFA-ի կենտրոնակայանում տեղի է ունենալու Չեմպիոնների լիգայի և Եվրոպայի լիգայի 1/4 և ½ եզրափակիչների վիճակահանությունը: Այն անցկացնելու են UEFA գլխավոր քարտուղար Ջանի Ինֆանտինոն և եզրափակիչ խաղի դեսպան Հարի Լինեկերը: Եվրոպայի լիգայի ուժեղագույն 8 թիմերի վիաճակահանությունը ղեկավարելու է դուբլինյան եզրափակչի դեսպան Ռոննի Ուիլանը, հաղորդում է UEFA պաշտոնական կայքը:
UEFA-ի Չեմպիոնների լիգայի 8 ուժեղագույն ակումբները վիճակահանության գործընթացում բաժանվելու են զույգերի: Քառորդ եզրափակչի առաջին խաղերը նախատեսված են ապրիլի 5-ին և 6-ին, իսկ պատասխան խաղերը` ապրիլի 12-ին և 13-ին: Եվրոպայի լիգայի քառորդ եզրափակչի խաղերը կայանալու են ապրիլի 7-ին և 14-ին, կիսաեզրափակիչ խաղերը` ապրիլի 28-ին և մայիսի 5-ին, իսկ եզրափակիչ խաղը մայիսի 18-ին ընդունելու է «Դուբլին Արենան»:
Մարտի 8-ին «Շախտյորը» և «Ռոման» արդեն նվաճել են Չեմպիոնների լիգայի քառորդ եզրափակչի ուղեգրեր, երկու ուղեգրերի տերերը որոշվելու են մարտի 9-ին «Շալկե-04»-«Վալենսիա» և «Տոտենհեմ»- «Միլան» հանդիպումներում: Քառորդ եզրափակչի բոլոր մասնակիցների անունները հայտնի կդառնան մարտի 16-ին:

9 Март 2011 - 08:09 AMT
18 марта в штаб-квартире UEFA в Ньоне пройдут жеребьевки заключительных стадий плей-офф Лиги Чемпионов и Лиги Европы. Жеребьевку 1/4 и 1/2 финала Лиги Чемпионов проведут генеральный секретарь UEFA Джанни Инфантино и посол финального матча Гари Линекер. Жеребьевку сильнейших восемь команд Лиги Европы будет руководить посол дублинского финала Ронни Уилан, передает официальный сайт UEFA. В процессе жеребьевки восемь сильнейших клубов Лиги чемпионов UEFA будут разбиты по парам. Первые четвертьфинальные матчи запланированы на 5 и 6 апреля, а ответные поединки состоятся 12 и 13 числа. Матчи Лиги Европы 1/4 финала будут сыграны 7 и 14 апреля, полуфиналы пройдут 28 апреля и 5 мая, а финальный поединок в среду 18 мая примет "Дублин Арена".
8 марта две команды “Шахтер” и “Рома” уже завоевали путевки четвертьфинала Личи Чемпионов, хозяева двух путевок определятся 9 марта во встречах “Шальке – 04”-“Валенсиа” и “Тотенхем”- “Милан”. Имена всех четвертьфиналистов станут ясны 16 марта.