11 Մարտ 2011 - 05:29 AMT
Մարտի 11-ին Դիկ Ադվոկատը կհայտարարի Ռուսաստանի հավաքականի կազմը Հայաստանի ընտրանու հետ հանդիպման համար
Ռուսաստանի ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչ Դիկ Ադվոկատը հայտարարել է, որ մարտի 11-ին կհայտարարի հավաքականի կազմը Հայաստանի ընտրանու հետ հանդիպման համար, որը տեղի կունենա մարտի 26-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում Եվրոպայի 2012թ. առաջնության նախընտրական մրցաշարի շրջանակներում:
«Հայաստանի և Քաթարի հետ հանդիպումներին 20-21 ֆուտբոլիստ կվերցնեմ»,- Ադվոկատի խոսքն է մեջբերում sovsport.ru-ն:
Քաթարի հետ հանդիպումն ընկերական է և կկայանա մարտի 29-ին: Ռուս ֆուտբոլիստների մարզիչը խոստովանել է, որ էքսպերիմենտների ժամանակը չէ, և հավաքականում նոր անուններ չեն լինի. «Նախընտրական մրցաշարը մենք հաստատ կանցնենք ներկայիս խմբով: Ոչ թե որովհետև ես պահպանողական եմ, այլ որովհետև այժմ չկան ֆուտբոլիստներ, որոնք ավելի ուժեղ են ազգային ընտրանու հիմնական կազմից»:

11 Март 2011 - 05:29 AMT
Наставник сборной России Дик Адвокат заявил, что 11 марта объявит состав на матч против сборной Армении, который пройдет 26 марта на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в рамках отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года.
''На матчи с Арменией и Катаром вызову 20-21 футболиста'', – цитирует Адвоката sovsport.ru.
Матч с Катаром будет товарищеским и состоится 29 марта. Наставник россиян признался, что не время для экспериментов, и новых имен в сборной не будет: “Отборочный цикл мы точно пройдем с нынешним составом. Не потому что я консервативный, а из-за того, что сейчас нет футболистов, которые сильнее основной обоймы национальной команды”.