22 Մարտ 2011 - 05:32 AMT
Ռուսաստանի հավաքականի հետ խաղից 5 օր առաջ Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը ներկայացրել է իր թիմի կազմը: Մինասյանը թիմում հայտագրել է 22 ֆուտբոլիստների, որոնցից 18-ը հանդես են եկել հավաքականում 2010-ի ԵԱ ընտրական խաղերում: Մարզիչը ներկայացրել է նաև 4 նոր ֆուտբոլիստների: Երևանի «Ուլիսի» պաշտպան Վալերի Ալեքսանյանը հրավիրվել է առաջին անգամ, Լևոն Հայրապետյանը լեհական «Լեխիայից» արդեն Վրաստանի հավաքականի դեմ ընկերական խաղում նշել է նորամուտը:
Մինասյանը հրավիրել է նաև հարձակվող Ռոբերտ Զեբելյանին, որը վերջերս պայմանագիր է ստորագրել Մինսկի «Դինամոյի» հետ և արդեն աչքի ընկել ընկերական հանդիպման ժամանակ: Հավաքականի հետ մարզվում է նաև Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը, որը հանդես է եկել Դոնեցկի «Մետալուրգում», բայց շաբաթվա սկզբին վերադարձել է «Բանանց»:
Դեռ պարզ չէ, թե խաղալու են արդյոք այս ֆուտբոլիստները հավաքականի հիմնական կազմում առաջիկա խաղի ժամանակ, բայց դա հիանալի շանս է նրանց համար թիմային ոգին զգալու, ընտելանալու և այնտեղ ամրապնդվելու համար:
Նշենք նաև, որ Հայաստան-Ռուսաստան խաղը կայանալու է մարտի 26-ին Երևանում ԵԱ 2012 ընտրական փուլի շրջանակներում:

За пять дней до матча против сборной России наставник сборной Армении Вардан Минасян представил состав своей команды. Минасян в сборную вызвал 22 футболиста, 18 из которых защищали цвета сборной и в отборочных матчах Чемпионата Европы в 2010 году. Тренер также заявил новых игроков. Защитник ереванского “Улисса” Валерий Алексанян вызван впервые, а Левон Айрапетян из польской “Лехии” уже в товарищеском матче против сборной Грузии дебютировал в сборной.
Минасян также пригласил нападающего Роберта Зебеляна, который недавно подписал контракт с минским “Динамо” и уже отличился голом во время товарищеского матча. Со сборной тренируется и полузащитник молодежной сборной Армении Артак Дашян, который выступал в донецком “Металлурге”, но в начале этой недели вернулся в “Бананц”. Еще неясно, будут ли эти футболисты играть в основном составе сборной Армении в предстоящем матче, но это отличный шанс для них почувствовать командный дух сборной, освоиться и укрепиться там.
Отметим также, что матч Армения – Россия состоится 26 марта в Ереване в рамках отборочного этапа ЧЕ-2012.