23 Մարտ 2011 - 07:16 AMT
Մայիսի 14-ին Կարսոնում (Կալիֆորնիա) տեղի է ունենալու «Super Six» մրցաշարի կիսաեզրափակիչ մենամարտը երկրորդ միջին քաշային կարգում WBA վարկածով չեմպիոն Անդրե Ուորդի և միջին քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոնԱրթուր Աբրահամի միջև, հաղորդում է allboxing.ru-ն:
«Ես պատրաստ եմ ռինգ վերադառնալ և կիսաեզրափակիչ շարքը սկսել Արթուր Աբրահամի դեմ մենամարտով: Ես ընդամենը մի քայլով եմ ետ մնում եզրափակիչից և այն բանին հասնելուց, ինչի համար եկել եմ այս մրցաշար` հաղթելու և երկրորդ միջին քաշային կարգում լավագույն բռնցքամարտիկ դառնալու համար: Արթուրը շատ երկրպագուներ կունենա Լոս Անջելեսի մեծ հայկական սփյուռքի շնորհիվ, բայց ես նույնպես շատ երկրպագուներ կունենամ»,- ասել է Ուորդը:
Աբրահամն իր հերթին նշել է, որ մեծ հարգանքով է վերաբերվում Ուորդին. «Նա ապացուցել է, որ բարձրակարգ մարզիկ է և հաղթել է շատ ուժեղ մրցակիցների: Բայց ռինգում դա կարևոր չի լինի: Ես պատրաստ եմ վերադառնալ: Իսկական չեմպիոնը պետք է կարողանա վերադառնալ պարտությունից հետո և վերականգնել իր տիտղոսը: Անհամբերությամբ սպասում եմ մայիսի 14-ին»:

14 мая в Карсоне (Калифорния) пройдет полуфинальный поединок турнира “Super Six” между чемпионом WBA во втором среднем весе Андре Уордом и экс-чемпионом мира в среднем весе Артуром Абрахамом, сообщает allboxing.ru.
“Я готов вернуться на ринг и начать полуфинальную серию поединком против Артура Абрахама – сказал Уорд. – Я нахожусь всего в одном шаге от финала и достижения того, ради чего я пришел в этот турнир – победить и стать лучшим боксером второго среднего веса. У Артура будет много поклонников благодаря большой армянской диаспоре Лос-Анджелеса, но у меня тоже будет много болельщиков”.
Армянский боксер в свою очередь отметил, что он с большим уважением отнесется к Уорду: “Он доказал свой класс и победил много сильных соперников. Но на ринге это все станет неважным. Я готов к возвращению. Настоящий чемпион всегда должен уметь вернуться после поражения на ринг и восстановить свой титул. С нетерпением жду 14 мая. Я покажу, на что я способен на ринге”.