«Հայաստանի հավաքականի բոլոր ֆուտբոլիստները պատրաստ են Ռուսաստանի հավաքականի հետ խաղին և գտնվում են լավ մարզավիճակում,տղաները հոգեբանորեն նույնպես պատրաստ են առաջիկա խաղին»,- մարտի 25-ին լրագրողներին հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը:
Մինասյանի կարծիքով, հավաքականի խնդիրն է լավ ֆուտբոլ ցույց տալը: Նա խոստովանել է, որ գրեթե որոշել է մեկնարկային կազմը. «Միայն մեկ դիրքի հետ կապված ես կասկածներ ունեմ, և այդ հարցը մենք լուծում ենք մարզական շտաբի հետ: Ինչպես գիտեք, մենք մարզվում ենք 21 ֆուտբոլիստների հետ, քանի որ կենտրոնական պաշտպան Արարատ Առաքելյանը վնասվածք է ստացել: Նրան փոխարինելու են Վալերի Ալեքսանյանը և Արթուր Յուսպաշյանը»:
Ռուսաստանի հավաքականի մտավախության մասին, որ Հայաստանն իր դաշտում լավ է խաղալու, Մինասյանը պատասխանել է, որ տարբերություն չկա, թե որտեղ ես խաղում, բայց, անկասկած, հայ երկրպագուներն օգնելու են Հայաստանի հավաքականին:
«Ես տարբերություն չեմ դնում Ռուսաստանի և Սլովակիայի հավաքականների միջև, եթե խաղի որակը բարձր է, ապա հանդիպումը հագեցած է լինում: Ռուսաստանի հավաքականը շատ ուժեղ կիսապաշտպանություն և լավ հարձակում ունի: Մեզ համար ամենամեծ պարգևը լինելու է 3 միավորը»,- ասել է Մինասյանը:

25 Март 2011 - 09:18 AMT
“Все футболисты сборной Армении готовы к игре со сборной России и находятся в хорошей форме, психологически тоже ребята готовы к предстоящей игре ”,- 25 марта во время встречи с журналистами заявил наставник сборной Армении Вардан Минасян.
По мнению Минасяна, задача сборной остается прежней – показать хороший футбол. Наставник признался, что почти определился со стартовым составом: «Лишь в одной позиции у меня есть сомнения, и этот вопрос мы решаем с тренерским штабом. Как знаете, мы тренируемся с 21 футболистом, поскольку травмирован центральный защитник Арарат Аракелян. Но у нас есть замены – Валерий Алексанян и Артур Юспашян».
Об опасениях сборной России, что Армения на своем поле играет удачно, Минасян ответил, что нет особой разницы, где играешь, но, безусловно, армянские болельщики помогут сборной Армении.
“Я не ставлю разницы между сборными России и Словакии, если качество игры высокая, то и матч получается насыщенным. У сборной России очень сильная полузащита и хорошее нападение. Самой большой наградой для нас будут три очка”,- сказал Минасян.