Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի B խմբում Հայաստանի հավաքականի մրցակիցներ Անդորրայի և Սլովակիայի հավաքականները խաղացել են միմյանց դեմ: Ֆիլիպ Շեբոյի գոլի շնորհիվ սլովակները կարողացել են նվազագույն հաշվով հաղթել Անդորրայի հավաքականին:
Նույն խմբում Իռլանդիայի հավաքականն ընդունել է Մակեդոնիայի թիմին և արդեն 21-րդ րոպեի ընթացքում խփել երկու գոլ: Գոլերի հեղինակներ են դարձել Էդյեն Մակգիդին և Ռոբի Քինը: Առաջին խաղակեսի ավելացված ժամանակում Իվան Տրիչկովսկին կրճատել է հաշիվը, և խաղն ավարտվել է 2:1` Իռլանդիայի հավաքականի օգտին:
Այս հանդիպումներից հետո Իռլանդիայի հավաքականն ունի 10 միավոր և գլխավորում է B խումբը, նույնքան միավոր ունեն Ռուսաստանի և Սլովակիայի հավաքականները, Հայաստանի հավաքականը հավաքել է 8 միավոր:

В группе В отборочного турнира чемпионата Европы, соперники сборной Армении сборные Андорры и Словакии сыграли друг против друга. Благодаря голу Филипа Шебо словаки смогли с минимальным счетом победить аутсайдера группы.
В этой же группе сборная Ирландии приняла команду Македонии. Зная, что команда Дика Адвоката потеряла очки в Армении, хозяева "Дублин Арены" начали прессовать соперника с первых же минут встречи. Уже на 21 минуте ирландцы вели в счете 2:0. Голы забили Эйден Макгиди и Робби Кин. Но в добавленное время первого тайма Иван Тричковски сократил счет. Но матч так и завершился 2:1 в пользу Ирландии.
После этих встреч, сборная Ирландии имеет 10 очков и возглавляет группу В, столько же очков имеют и сборные России и Словакии. Сборная Армении набрала 8 очков.