«Մեզ համար կարևոր էր, որ ռուս ֆուտբոլիստները չկարողացան գոլ խփել: Մեր ֆուտբոլիստները չկարողացան խաղալ 100 տոկոսով, և լավ է, որ մենք չզիջեցինք այս խաղում»,- Ռուսաստանի հավաքականի հետ խաղից հետո PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը:
Նրա կարծիքով, նա չկարողացավ աչքի ընկնել ռուսների հետ խաղում, քանի որ նրան անհանգստացնում էր վնասվածքը. «Ես խաղում էի ձախ աքիլլեսյան ջլի ուժեղ ցավով: Կարծում եմ, որ առաջին խաղակեսում մենք վատ չխաղացինք»,- նշել է Մովսիսյանը:
Հարձակվողը լավատեսորեն է տրամադրված ռուսների հետ պատասխան խաղի հանդեպ, որը կայանալու է հունիսի 4-ին: Նա կարծում է, որ եթե թիմը նորմալ մարզավիճակում լինի, ապա լավ խաղ ցույց կտա: «Ռուսաստանի հավաքականն այն թիմը չէ, որին մենք չկարողանանք հաղթել նույնիսկ նրանց հարկի տակ»,- հայտարարել է Յուրա Մովսիսյանը:

27 Март 2011 - 12:31 AMT
“Для нас было важно, что российские футболисты не смогли забить гол в наши ворота. Наши футболисты не смогли сыграть на все 100 процентов, и хорошо, что мы не уступили в этой игре”,- после матча со сборной России с корреспондентом PanARMENIAN.Net своим мнением об игре поделился нападающий сборной Армении Юра Мовсисян.
По мнению главного бомбардира сборной Армении, который на своем счету имеет три мяча в матчах со сборными Македонии, Словакии и Андорры, он не смог отличиться и в игре с Россией, поскольку его беспокоила травма: “Я играл с сильней болью в левого ахиллова сухожилия. Думаю, что в первом тайме мы сыграли неплохо, а во втором смогли удержаться и заработать одно очко”,- отметил Мовсисян.
Нападающий оптимистически настроен на ответную игру с россиянами, которая состоится 4 июня. Он считает, что если команда будет в нормальной форме, то покажет другую игру. “Сборная России не та команда, которую бы мы не смогли победить, даже на их поле”,- считает Мовсисян.
Об игре в своем клубе в “Краснодаре” нападающий сказал, что уже чувствует себя там уверенно и будет продолжать забивать голы.