Աբներ Մարեսի (Մեքսիկա) և Ջոզեֆ Ագբեկոյի (Գանա) միջև բռնցքամարտի մենամարտը թեթևագույն քաշային կարգի շրջանակներում տեղի է ունենալու ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսում «Nokia Theatre»-ում: Այդ մրցաշարի երկրորդ մենամարտը Վիկ Դարչինյանի (Հայաստան) և Յոննի Պերեսի (Կոլումբիա) միջև կայանալու է նույն օրը:
2010-ի դեկտեմբերին Մարեսը հանդիպել է Դարչինյանի հետ, և մրցավարները միավորներով հաղթանակը տվել են մեքսիկացուն: «Դարչինյանի դեմ իմ վերջին մենամարտը շատ կարևոր էր ինձ համար և ուրախ եմ, որ հաղթանակ տարա: Իմ կարիերայում դա ամենամեծ և նշանակալի մենամարտերից էր: Ագբեկոն նույնպես լավ բռնցքամարտիկ է, և ես կարծում եմ, որ նրա դեմ մենամարտում երկրպագուները գեղեցիկ մարտի ականատես կլինեն»,- Մարեսի խոսքերը հաղորդում է fightnews.com-ը:
«Դա շատ լավ մենամարտ է լինելու: Մարեսը հիանալի տղա է և շատ լավ բռնցքամարտիկ, ուստի ես համոզված եմ, որ մեր հանդիպումը դիտարժան է լինելու: Աբները հաջողության է սպասում: Մեր մարտը լինելու է բարդ, բայց շատ հետաքրքիր»,- Ագբեկոյի խոսքերը մեջբերում է championat.ru-ն:

Боксерский поединок между Абнером Маресом (Мексика) и Джозефом Агбеко (Гана) в рамках турнира легчайшего веса состоится 24 апреля в Лос Анджелесе в “Nokia Theatre”. Второй поединок этого турнира Вик Дарчинян (Армения) – Йонни Перес (Колумбия) состоится в этот же день.
В декабре 2010 года Марес встретился с Дарчиняном и судьи по очкам победу отдали мексиканцу. “Мой последний поединок против Дарчиняна был очень важным для меня и рад, что одержал победу. В моей карьере это был один из великих и значимых боев,- слова Мареса передает fightnews.com,- Агбеко тоже хороший боксер, и я думаю, что в поединке против него болельщики увидят красивый бой”.
“Это будет очень хороший бой. Марес – отличный парень и очень хороший боксёр, поэтому я уверен, что наша встреча получится зрелищной. Абнер ждёт успеха, он нацелен на победу. То же самое могу сказать и про себя, а это значит, что бой будет непростым, но очень интересным”, – цитирует Агбеко championat.ru.