1 Ապրիլ 2011 - 09:12 AMT
«PepsiCo» զովացուցիչ և բնական հյութերի նոր գործարանի ղեկավարությունը մտադիր է ակտիվ մրցել շուկայի առաջատար ընկերության` «Coca-cola»-ի հետ: «Մինչև հիմա մրցակցությունը եղել է մեր մրցակիցների օգտին Հայաստանում արտադրության բացակայության պատճառով, եղել է այլ ռազմավարություն, ուստի շուկայում կա ընկերություն, որը գերիշխող դիրք է զբաղեցնում` 65 տոկոս»,- ապրիլի 1-ին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ընկերության բիզնես-խորհրդատու ԷդգարՂազարյանը:
«Ջերմուկ International» ընկերությունը, որը Հայաստանում «PepsiCo» ապրանքանիշի պաշտոնական ներկայացուցիչն է, նոր գործարան է բացում, որը շահագործման է հանձնվելու 2011-ի մայիսին: Գործարանում արտադրվելու է «Pepsi Cola», «Mirinda», «7UP», «Mountain Dew» և «Aquafina», ինչպես նաև «PepsiCo» ապրանքանիշի բնական հյութեր:
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի տվյալների համաձայն շուկայում PEPSI հյութերը չեն գերազանցում 10 տոկոսը:
Ինչ վերաբերվում է գնային քաղաքականությանը, ապա Ղազարյանը հավաստիացրել է, որ այսօր գործում են օպտիմալ մրցակցային գներ նույնիսկ ներկրման պարագայում, և գների զգալի փոփոխություն չի նախատեսվում: «Մեր ռազմավարությունը հիմնվելու է ոչ թե գնային քաղաքականության, այլ ուրիշ մոտեցումների վրա, ինչը թույլ կտա հաստատել մեր դիրքերը շուկայում»,- հավելել է նա:

1 Апрель 2011 - 09:12 AMT
Руководство нового завода по производству прохладительных напитков и натуральных соков бренда «PepsiCo» намерено активно конкурировать с лидером рынка – компанией «Coca-cola». «До сих пор конкуренция была в пользу наших соперников по причине отсутствия производства в Армении, была другая стратегия, поэтому на рынке есть компания, занимающая доминирующее положение, превышающее 65%», – сказал 1 апреля в беседе с журналистами бизнес-консультант компании Эдгар Казарян.
Компания «Джермук International», которая является официальным представителем бренда «PepsiCo» в Армении, открывает новый завод, который будет сдан в эксплуатацию в мае 2011 года. На заводе будет производиться «Pepsi Cola», «Mirinda», «7UP», «Mountain Dew» и «Aquafina», а также натуральные соки бренда «PepsiCo». Согласно данным Государственной комиссии по защите экономической конкуренции на рынке подслащенных карбонированных прохладительных соков PEPSI не превышает 10%.
Что же касается ценовой политики, то Эдгар Казарян заверил, что на сегодняшний день действуют оптимальные конкурентные цены даже в контексте импорта и значительного изменения цен не планируется. «Наша стратеги будет основана не на ценовой политике, а на других подходах, чтобы позволит утвердить наши позиции на рынке», – добавил он.