4 Ապրիլ 2011 - 14:10 AMT
Ապրիլի 4-ին մեկնարկեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի և Կոկա-Կոլա ընկերության հետ համատեղ կազմակերպված մրցաշարը, որը կրում է «ՀՖՖ – Կոկա-Կոլա» գավաթ անվանումը:
Մրցաշարին կմասնակցեն Երևանի, ՀՀ մարզերի և Արցախի հանրակրթական դպրոցների 1999-2001թթ. ծնված տղաներ և աղջիկներ:
Մրցաշարը կանցկացվի երկու փուլով` օլիմպիական մրցակարգով: Առաջին փուլը տեղի կունենա ապրիլի 4-ից 26-ը, երկրորդը` մայիսի 4-ից 21-ը: Հանդիպումները կանցկացվեն արհեստական խոտածածկով խաղադաշտերում, միջնակարգ դպրոցների մարզադահլիճներում, խաղահրապարակներում:
Առաջին փուլի ավարտից հետո Երևան քաղաքի 10 թիմեր, ՀՀ մարզերից և Արցախի երկուական թիմեր կկազմեն 16 զույգ և պայքարը կշարունակեն սկսած 1/32 եզրափակչից:
1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղերը գրաված թիմերի ֆուտբոլիստները և մարզիչները կպարգևատրվեն դիպլոմներով և հուշանվերներով: Առաջին տեղը գրաված թիմը կպարգևատրվի նաև «ՀՖՖ – Կոկա-Կոլա» գավաթով, հաղորդում է ՀՖՖ մամլո ծառայությունը:

4 апреля в Армении стартовал футбольный турнир под названием «ФФА – Coca-Cola», сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации футбола Армении.
В турнире сыграют мальчики и девочки из Еревана, всех регионов Армении и Нагорного Карабаха, родившиеся в 1999-2001 гг.
Турнир пройдет двумя кругами: 4-26 апреля и 4-21 мая, матчи состоятся на искусственных полях, в спортивных залах школ и на игровых площадках.
После первого круга борьбу продолжат 16 команд. Тренеры и игроки команд, занявшие первые 3 места, получат дипломы и сувениры. А победитель также удостоится кубка «ФФА – Coca-Cola».