«Բոլորը գիտեն, որ սպորտային մրցություններում միշտ էլ էական է առաջնության անցկացման վայրը, դա հատկապես կարևոր է բռնցքամարտում: Ռոբերտ Շտիգլիցի հետ մենամարտում ես հյուր եմ և ոչ մի պատրանք չունեմ: Ես գիտեմ, որ Մագդեբուրգում ինձ համար շատ դժվար կլինի հաղթել միավորներով»,- հայ բռնցքամարտիկ Խորեն Գևորի խոսքն է մեջբերում fightnews.com-ը: Բռնցքամարտիկն ապրիլի 9-ին պետք է իր ուժերը չափի Շտիգլիցի հետ:
Խորեն Գևորը նշել է, որ ինքը, անկասկած, պետք է նոկաուտով հաղթի, և արել է ամեն ինչ, որպեսզի պատրաստ լինի դրան:
Գևորի մենեջեր Պետեր Շուլցը դիմել է WBO, որպեսզի մենամարտը նախկինում Շտիգլիցի մենամարտերը չդատած մրցավարական բրիգադ սպասարկի: «Մենք մինչև հիմա վերջնական որոշում չենք ստացել, բայց բնականաբար կընդունենք WBO-ի ցանկացած որոշում»,- ասել է Շուլցը:

“Все знают, что на спортивных состязаниях всегда играет роль место проведения турнира, это особенно верно в боксе. В поединке против Роберта Штиглица я гость, и у меня нет никаких иллюзий. Я знаю, что в Магдебурге для меня будет очень трудно победить по очкам'', – передает слова армянского боксера Хорена Гевора fightnews.com. Боксеру 9 апреля предстоит провести поединок против Штиглица.
Хорен Гевор отметил, что он, несомненно, должен победить нокаутом, и сделал все, чтобы быть готовым к этому.
Менеджер Гевора Петер Шульц обратился к WBO, чтобы поединок обслужила судейская бригада, которая ранее не судила поединки Штиглица. “До сих пор мы не получили окончательное решение. Но естественно мы примем каждое решение WBO», – сказал Шульц.