11 Ապրիլ 2011 - 07:07 AMT
Ապրիլի 11-ին ATP-ն (Թենիսի միջազգային ասոցիացիա) հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշային ցուցակը: Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը նախկինի նման 1585 միավորով շարունակում է զբաղեցնել 19-րդ տեղը:
Առաջատարների եռյակը չի փոխվել. առաջին տեղում Ռաֆայել Նադալն է (Իսպանիա), երկրորդ տեղում` Նովակ Ջոկովիչը (Սերբիա), 3-րդ տեղում` Ռոժե Ֆեդերերը (Շվեյցարիա):
Դավիթ Նալբանդյանը մարտի 11-ին տարել է աճուկային ճողվածքի վիրահատություն և այդ պատճառով բաց թողել մի քանի մրցաշար: Թենիսիստի բժշկի խոսքերով, եթե նա հասցնի ժամանակին առողջանալ, ապա կորտ կվերադառնա մայիսի 1-ին և հանդես կգա Մադրիդի, այնուհետև Հռոմի մաստերսներում:

11 Апрель 2011 - 07:07 AMT
11 апреля ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовал очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян сохранил свое прежнее место в рейтинге. Он с 1585 очками продолжает занимать 19 место.
В тройке лучших теннисистов изменений не произошло: лидером продолжает быть Рафаэль Надаль (Испания), второе место занимает Новак Джокович (Сербия), а на 3 месте Рожер Федерер (Швейцария).
Давид Налбандян 11 марта перенес операцию паховой грыжи и приводящей мышц, из-за этого пропустил несколько турниров. По словам доктора теннисиста, если он успеет восстановиться во время, то на корт вернется 1 мая и сыграет в мастерсе в Мадриде. После этого Налбандян выступит и в мастерсе в Риме.