2014 թվականի Սոչիի ձմեռային Օլիմպիական խաղերի սպորտային տնօրեն է նշանակվել շվեյցարացի Վեռներ Աուգսբուրգերը, որը վերջին երկու տարիներին Շվեյցարիայի Հոկեյի լիգայի գործադիր տնօրենն էր: Աուգսբուրգերը 2014թ. խաղերի կազմկոմիտեում աշխատանքի կանցնի 2011թ. սեպտեմբերին:
Աուգսբուրգերը հայտնի է իր աշխատանքով Շվեյցարիայի Օլիմպիական կոմիտեում: Նա գլխավորել է շվեյցարական օլիմպիական պատվիրակությունը երեք Խաղերում` 2004 թվականին Աթենքում և 2008 թվականին Պեկինում, ինչպես նաև 2006 թվականին Թուրինում կայացած ձմեռային Օլիմպիադայում: 2009թ. Աուգսբուրգերը լքեց օլիմպիական կոմիտեն, հաղորդում է lenta.ru-ն:

14 Апрель 2011 - 04:27 AMT
Спортивным директором зимних Олимпийских игр 2014 года в Сочи назначен швейцарец Вернер Аугсбургер, последние два года работавший исполнительным директором Швейцарской хоккейной лиги. Аугсбургер приступит к работе в оргкомитете Игр-2014 в сентябре 2011 года.
Аугсбургер известен по своей работе в Олимпийском комитете Швейцарии. Он возглавлял швейцарские олимпийские делегации на трех Играх: в 2004 году в Афинах и в 2008 году в Пекине, а также в 2006 году на зимней Олимпиаде в Турине. В 2009 году Аугсбургер покинул олимпийский комитет, передает lenta.ru.