Կայացել է Վիկ Դարչինյանի և Յոննի Պերեսի մամլո ասուլիսը (Կոլումբիա), որոնք ապրիլի 24-ին հանդիպելու են թեթևագույն քաշային կարգի մրցաշարի շրջանակներում: Խաղարկվելու է թեթևագույն քաշային կարգում IBO չեմպիոնի տիտղոսը:
Հայ բռնցքամարտիկն ասել է, որ այդ մենամարտում նա ցուցադրելու է պայքարի նոր ոճ և նոկաուտի է ենթարկելու Յոննի Պերեսին: «Չեմ կարող ասել, թե որ ռաունդում Պերեսը կհեռանա: Միայն գիտեմ, որ վաղ թե ուշ ես կոչնչացնեմ նրան: Կարծես թե նա իր կարիերայի ընթացքում ոչ մի անգամ չի հայտնվել ռինգի հատակին, բայց ես իմ շատ մրցակիցներին խորը նոկաուտի եմ ենթարկել: Եվ ես դա նորից կանեմ»,- Դարչինյանի խոսքերը հաղորդում է fightnews.com-ը:
Դարչինյանը նշել է, որ հարգում է իր մրցակցին և անձնական ոչ մի բան չունի նրա դեմ, քանի որ կոլումբիացին լավ բռնցքամարտիկ է:
«Ապրիլի 24-ը կարևոր տեղ ունի իմ բոլոր հայրենակիցների կյանքում, դա Հայոց ցեղասպանության օրն է: Ես ուզում եմ, որպեսզի բոլորը դիտեն այդ մարտը և զգան, թե որքան հիմնավորված եմ ես գործելու: Իմ ողջ թիմն այդ օրը հարգելու է 1915-ի Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը»,- ասել է Դարչինյանը:

14 Апрель 2011 - 08:22 AMT
Состоялась пресс-конференция Вика Дарчиняна и Йонни Переса (Колумбия), которым 24 апреля предстоит встретиться на ринге турнира в легчайшем весе. На кону поединка будет стоять титул чемпиона IBO в легчайшем весе.
Армянский боксер сказал, что в этом поединке покажет новый стиль борьбы и нокаутирует Йонни Переса. “Я не могу сказать в каком раунде упадет Перес. Я только знаю, что рано или поздно я уничтожу его. Кажется, он еще ни разу в своей карьере не оказывался на настиле ринга, но я многих своих соперников отправлял в глубокий нокаут. И я сделаю это снова”,- слова Дарчиняна передает fightnews.com.
Дарчинян отметил, что он уважает соперника и не имеет ничего личного против него, поскольку колумбиец хороший боксер.
“24 апреля имеет особое место в жизни всех моих соотечественников, это день Геноцида армян. Я хочу, чтобы все увидели эту борьбу и почувствовали, насколько я буду мотивирован. Вся моя команда в этот день почтит память невинных жертв Геноцида 1915 года”,- подчеркнул армянский боксер.