15 Ապրիլ 2011 - 11:04 AMT
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում շարունակվում է բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարը: Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ և ՀԱՕԿ-ի նախագահի առաջին տեղակալ Դերենիկ Գաբրիելյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ նման խոշոր մրցաշարերը նպաստում են սպորտի զարգացմանը Հայաստանում, բացի այդ, հյուրերը ծանոթանում են հայ ժողովրդի մշակույթին:
«Մրցաշարն արդեն ընդգրկվել է Բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիայի (ԱԻԲԱ-ի) օրացուցային պլանում: Մենք ցանկանում ենք, որ երևանյան մրցաշարը վարկանիշային դառնա: Մենք ամեն ինչ արեցինք, որպեսսի մրցաշարն անցնի բարձր մակարդակով և ես ուրախ եմ, որ բոլոր մասնակիցները գոհ էին»,-ասել է Գաբրիելյանը:
2010թ. մրցաշարին մասնակցել է 105 բռնցքամարտիկ 9 երկրներից, իսկ 2011թ. 135 բռնցքամարտիկ 16 երկրներից: «Անշուշտ, մեզ ուրախացնում է, որ հետաքրքրությունը մրցաշարի հանդեպ մեկ տարում աճել է, ավելացել է ոչ միայն բռնցքամարտիկների քանակը, այլ նաև մասնակից երկրների»,-ասել է Գաբրիելյանը:
Ապրիլի 15-ին անցնում են կիսաեզրափակիչ մենամարտերը, իսկ ապրիլի 16-ին՝ Երևանի ժամանակով 12:00-ին կսկսվեն եզրափակիչ մենամարտերը:

15 Апрель 2011 - 11:04 AMT
В СКК имени Карена Демирчяна продолжается международный турнир по боксу. Вице- президент Федерации бокса Армении и первый заместитель президента АНОК Дереник Габриелян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что подобные крупные турниры помогают развитию спорта в Армении, кроме того, гости знакомятся с ее культурой и армянским народом.
“Турнир уже в календарном плане АИБА (Международная ассоциация любительского бокса) и проходит во второй раз. Мы хотим, чтобы ереванский турнир стал рейтинговым. Мы сделали все, чтобы наш турнир прошел на высшем уровне, и я рад, что все участники были довольны”, – сказал Габриелян.
В 2010 году в турнире принимали участие 105 боксеров из 9 стран, а в 2011 году их количество достигло до 135 боксеров из 16 стран: “Конечно, нас радует, что интерес к турниру за один год вырос, и увеличилось не только количество боксеров, но и почти удвоилось число стран-участниц”.
15 апреля проходят полуфинальные поединки, а 16 апреля с 12:00 по ереванскому времени начнутся финальные бои.