20 Ապրիլ 2011 - 04:31 AMT
Ծանրամարտի Եվրոպայի 2011թ. առաջնությունում Գևորգ Պողոսյանն առաջին անգամ ելույթ ունեցավ մինչև 94կգ քաշային կարգում և բրոնզե մեդալ նվաճեց: 85կգ քաշային կարգում անցյալ տարվա Եվրոպայի չեմպիոնը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում խոստովանեց, որ իր հնարավորություններից ցածր ելույթ ունեցավ:
«Ես դժգոհ եմ իմ արդյունքից, քանի որ շատ լավ ֆիզիկական պատրաստվածություն ունեի: Ես Եվրոպայի առաջնությանը մեկնում էի ոսկե մեդալ նվաճելու, սակայն ինքնավստահությունը խանգարեց ինձ: Կփորձեմ հետագայում շտկել իմ սխալները»,- խոստովանեց Պողոսյանը:
Ծանրամարտիկի խոսքով, նա իր առջև նպատակ է դրել` հաջող ելույթ ունենալ Փարիզում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում. «Մեզ համար շատ կարևոր է ողջ թիմով ելույթ ունենալ Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերում, և մենք պետք է Փարիզում ուղեգրեր նվաճենք: Իմ Եվրոպայի առաջնության սխալը չպետք է կրկնվի, քանի որ ես իրավունք չունեմ հուսախաբ անելու հավաքականին»:
Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականը Կազանում կայացած Եվրոպայի առաջնությունից հայրենիք վերադարձավ 5 մեդալներով. արծաթե մեդալակիր դարձավ Արայիկ Միրզոյանը (77կգ), բրոնզե` Գևորգ Պողոսյանը (85կգ) և փոքր բրոնզե մեդալ նվաճեց Սմբատ Մարգարյանը (56կգ):

20 Апрель 2011 - 04:31 AMT
На чемпионате Европы по тяжелой атлетике 2011 года Геворг Погосян впервые выступил в весовой категории до 94 кг и завоевал бронзовую медаль. Прошлогодний чемпион Европы в в/к 85 в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net признался, что выступил ниже своих возможностей.
“Я недоволен своим результатом, поскольку был в отличной физической форме. Я ехал на чемпионат Европы за золотой медалью, но самоуверенность помешала мне. Постараюсь в дальнейшем исправить свои ошибки”, – признался Погосян.
По словам штангиста, он поставил перед собой цель – удачно выступить на Чемпионате мира в Париже: “Для нас очень важнo всей командой выступить на лондонских Олимпийских играх, и путевки мы должны завоевать в Париже. Моя ошибка на чемпионате Европы не должна повториться, поскольку я не имею права подвести сборную”.
Мужская сборная Армении с чемпионата Европы в Казани вернулась на родину с 5 медалями: серебряным медалистом стал Араик Мирзоян (в/к 77), бронзовым – Геворг Погосян (в/к 85) и малую бронзовую медаль завоевал Смбат Маргарян (в/к 56).