27 Ապրիլ 2011 - 07:24 AMT
Ապրիլի 27-ին աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը կվիրահատվի, այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը:
Ապրիլի 26-ին «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում ծանրորդուհուն են այցելել Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, սպորտի ու երիտասարդության հարցերի նախարար Արթուր Պետրոսյանը և առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը:
«Նրանք խորհրդակցել են բժիշկների հետ: Ծառուկյանը խնդրել է բժիշկներին իրազեկել իրեն հետագա գործողությունների անհրաժեշտության մասին վերջնական որոշում կայացնելուն պես: Նա խոստացել է նաև, որ անհրաժեշտության դեպքում ՀԱՕԿ-ը Նազիկ Ավդալյանին բուժման կգործուղի արտերկիր»,-ասել է Ներսիսյանը:
Ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանն ապրիլի 26-ին ավտովթարի է ենթարկվել Գյումրի-Վանաձոր մայրուղու վրա: Ծանրամարտիկը ողնաշարի վնասվածք և բազմաթիվ կոտրվածքներ է ստացել: Մարզուհուն Երևանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն են տեղափոխել, որտեղ ճշգրիտ ախտորոշում կտան: Նազիկ Ավդալյանը 2008 թվականի ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն է, 2009-ի Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր, իսկ 2010-ին Գոյանգում (Հարավային Կորեա) աշխարհի չեմպիոն դարձավ: Աշխարհի առաջնությունից հետո Ավդալյանը վնասվածքի պատճառով մի քանի մրցաշար բաց թողեց, իսկ արդեն 2011 թվականին մասնակցեց Հայաստանի առաջնությանն ու հաղթեց: Նա արդեն պատրաստվում էր 2011 թվականի աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի կունենա Փարիզում և վարկանիշային է լինելու:

27 Апрель 2011 - 07:24 AMT
27 апреля чемпионку мира и Европы Назик Авдалян прооперируют, об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил наставник женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян.
26 апреля в медицинском центре “Эребуни” спортсменку посетили президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян, министр спорта и по вопросам молодежи Артур Петросян и министр здравоохранения Арутюн Кушкян.
“Они посовещались с докторами, как поступить в данной ситуации. Царукян поручил врачам поставить его в известность после вынесения окончательного заключения о необходимых дальнейших действиях. Он также пообещал, при необходимости АНОК организует ее лечение за рубежом”,- сказал Нерсисян.
Чемпионка Европы и мира по тяжелой атлетике Назик Авдалян попала в аварию 26 апреля на трассе Гюмри-Ванадзор. Штангистка получила травму позвоночника и различные переломы. Спортсменку перевезли из Гюмри в Ереван в медицинский центр “Эребуни”. Она не потеряла сознание, но у нее был шок.