30 Ապրիլ 2011 - 06:57 AMT
Վիկ Դարչինյանի փրոմոութեր Գերի Շոուի խոսքերով, եթե Ջոզեֆ Ագբեկոն առաջիկայում չկարողանա ռինգ վերադառնալ, նա հարցում կուղարկի IBF՝ Վիկ Դարչինյանի ու Աբներ Մարեսի ռևանշ հանդիպումը նշանակելու մասին: Իր հերթին Մարեսի փրոմոութեր Ռիչարդ Շեֆերն ասել է, որ այդ մրցաշարի կազմակերպիչ Showtime հեռուստաալիքը արդեն խոստացել է իրեն, որ հաջորդ մենամարտը կցուցադրվի հեռուստաալիքով և, հավանաբար, դա կլինի ամռանը, հաղորդում է allboxing.ru-ն:
2010թ. դեկտեմբերին Դարչինյանը թեթևագույն քաշային կարգի մրցաշարում զիջեց Մարեսին: Արդեն ապրիլի 24-ին հայ բռնցքամարտիկը հաղթեց երրորդ տեղի համար մենամարտում՝ հաղթելով աշխարահի նախկին չեմպիոն Յոնի Պերեսին, և դարձավ IBՕ վարկածով աշխարհի չեմպիոն: Իսկ եզրափակիչ մենամարտը IBF վարկածով աշխարհի չեմպիոն Ջոզեֆ Ագբեկոյի ու Մարեսի միջև չեղյալ հայտարարվեց Ագբեկոյի պատճառով:

По словам промоутера армянского боксера Вика Дарчиняна Гэри Шоу, если Джозеф Агбеко не сможет в скором времени вернуться на ринг, он направит в IBF запрос о назначении боя за временный титул между Дарчиняном и Абнером Маресом. В свою очередь промоутер Мареса Ричард Шефер сказал, что организатор этого турнира телеканал Showtime уже пообещал ему, что следующий поединок его боксера будет показан телеканалом, и, скорее всего, это будет летом, передает allboxing.ru.
Дарчинян в декабре 2010 года в рамках турнира легчайшего веса уступил Маресу. Уже 24 апреля армянский боксер выиграл бой за третье место, победив экс- чемпиона мира Йонни Переса и стал чемпионом мира по версии IBO. А финальный бой между чемпионом IBF Джозефом Агбеко и Маресом был отменен из-за травмы Агбеко.