Արթուր Աբրահամը դեռևս մնում է Գերմանիայում, իսկ նրա փրոմոութեր Վիլֆրիդ Զուերլանդը հայտարարել է, որ Super Six մրցաշարի կիսաեզրափակիչ մենամարտը, որը կայանալու է մայիսի 14-ին ԱՄՆ-ում Անդրե Ուորդի դեմ, կարող է տեղի չունենալ:
Պատճառը Կալիֆորնիայի Ատլետիկ հանձնաժողովն է, որը որոշել է այդ խաղի մրցավար նշանակել Կալիֆորնիայի մրցավարներից մեկին:
«Այդ հարցը պետք է լուծվի,-Զաուերլանդի խոսքերն է մեջբերում allboxing.ru-ն:-Մենք չենք հասկանում, թե ինոչւ են հորինվում այդ հնարքները: Ուորդն առանց այդ էլ տանն է պայքարելու: Սակայն, հավանաբար, այս ամենի պատճառն այն է, որ Արթուրը կարող է հաղթել Ուորդին մեկ հարվածով»:
Իսկ Ուորդի փրոմոութեր Դեն Գուսսենն ի պատասխան հայտարարել է,որ իր համար անհասկանալի է գերմանացի մարզիկի խուճապը: «Ինչպես ասվել է նախկինում, Կալիֆորնիայի հանձնաժողովը պարտավորվել էր դա անել, մենամարտը դատելու են մեկ կալիֆորնիացի մրցավար, մեկ գերմանացի և մեկը չեզոք: Ինչ վերաբերում Ուորդին, ապա նա հաղթանակի է տրամադրված, և ես վստահ եմ, որ նա կհայտնվի Super Six եզրափակչում, անկախ դատավորներից»,-ասել է Գուսսենը:

Артур Абрахам все еще остается в Германии, а его промоутер Вилфрид Зауэрланд заявил, что полуфинальный поединок турнира “Super Six” намеченный на 14 мая в США против Андрэ Уорда может не состояться.
Причиной стала Атлетическая комиссия штата Калифорния, которая решила назначить на этот бой рефери и одного из судей из Калифорнии.
“Этот вопрос должен быть решен, – слова Зауэрланда передает allboxing.ru,- Мы не понимаем, почему придумываются все эти трюки. Уорд и так дерется у себя дома. Но, возможно, все это происходит потому, что Артур способен победить Уорда одним ударом”.
А промоутер Уорда Дэн Гуссен, в ответ заявил, что ему непонятна паника немецкого коллеги. “ Как мы и договорились ранее, и Комиссия Калифорнии обязалась это выполнить, бой будут судить один калифорнийский судья, один немецкий и один нейтральный. Рефери также будет из нейтральной страны. Что касается Андрэ Уорда, то он настроен на победу, и я уверен в том, что он попадет в финал “Super Six”, независимо от судей”,- сказал Гуссен.