8 Մայիս 2011 - 11:21 AMT
Մայիսի 7-ին Դոնեցկի ակումբը «Դոնբաս-Արենայում» պարտության մատնեց «Մետալուրգի» ֆուտբոլիստներին և այդպիսով վաղաժամ դարձավ Ուկրաինայի չեմպիոն, քանի որ եզրափակչից երեք տուր առաջ «Դինամոյի» և «Շախտյորի» միջև տարբերությունը 8 միավոր է կազմում:
«Շախտյորի» կազմում չեմպիոն դարձավ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանը: Նա հայտնեց, որ չէր ուզում, որպեսզի «Շախտյորը» չեմպիոն դառնար իր նախկին թիմի՝ «Մետալուրգի» հանդեպ հաղթանակով:
«Ասեմ, որ չէի ուզում չեմպիոն դառնալ «Մետալուրգի» հանդեպ հաղթանակով, բայց այդպես ստացվեց, և մենք պետք է ամեն ինչ անեինք այս խաղում հաղթելու համար: Առջևում մեզ դեռ երեք բարդ հանդիպում է սպասվում, և չնայած, որ այս հանդիպումն արդեն ամեն ինչ որոշեց, մենք զգոնությունը չենք կորցնի: Այժմ մենք պետք է գործադրենք բոլոր ջանքերը, որպեսզի դուրս գանք Ուկրաինայի Գավաթի եզրափակիչ»,- ընդգծել է Մխիթարյանը «Շախտյորի» պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում, հաղորդում է championat.ru-ն:

7 мая донецкий клуб "Шахтер" обыграл на "Донбасс-Арене" земляков из "Металлурга" и таким образом досрочно стал чемпионом Украины, ведь за три тура до финиша отрыв "Шахтера" от "Динамо" составляет 8 очков.
В составе “Шахтера” чемпионом стал полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян. Мхитарян заявил, что не хотел, чтобы "горняки" оформили чемпионство после победы над его бывшей командой донецким "Металлургом".
"Скажу, что не хотелось становиться чемпионом против "Металлурга", но так получилось, это судьба, и мы должны были делать всё, чтобы победить в этой игре. Впереди нас ещё ожидают три сложных матча, и, несмотря на то что, по сути, этот поединок уже всё решил, расслабляться мы не будем. Теперь мы должны приложить все усилия для того, чтобы выйти в финал Кубка Украины",– подчеркнул Мхитарян в интервью официальному сайту "Шахтёра", сообщает championat.ru.