Հայ բռնցքամարտիկ Վանես Մարտիրոսյանը (ԱՄՆ) Գլենդելում սկսել է իր մարզումները` պատրաստվելով մենամարտի մեքսիկացի Սաուլ Ռոմանի դեմ: Մենամարտը կայանալու է հունիսի 4-ին Լոս Անջելեսում «Staples Center»-ում:
Մարտիրոսյանի մենեջեր Սթիվեն Ֆեդերն ասել է, որ բռնցքամարտիկը մարզչի` Էդմոնդի հետ լարված և ծանր մարզումներ է անցկացնում:
«Էդմոնդից բացի Վանեսի հետ աշխատում է նաև Մայք Վայլը, որը մարզել է անվանի բռնցքամարտիկ Ամիր Խանին: Ռոմանի նկատմամբ իր առավելությունը և արագությունը Վանեսը ցույց կտա ռինգում: Հուսով եմ, որ Մարտիրոսյանի բոլոր երկրպագուները կգան «Staples Center» և կաջակցեն նրան»,- Ֆեդերի խոսքերը հաղորդում է boxeomundial.net-ը:
Հայ բռնցքամարտիկի մենեջերը նաև նշել է, որ այդ մենամարտից հետո նրանք մտադիր են պայքարել աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսի համար, քանի որ իրենց սանը պատրաստ է նման մարտերի:

11 Май 2011 - 08:32 AMT
Армянский боксер Ванес Мартиросян (США) в Глендейле начал свои тренировки, готовясь к поединку против мексиканца Саула Романа. Поединок состоится 4 июня в “Staples Center” в Лос-Анджелесе.
Менеджер Мартиросяна Стивен Федер сказал, что боксер с тренером – Эдмондом проводит напряженные и тяжелые тренировки.
“Кроме Эдмонда с Ванесом работает и Майк Вайл, который тренировал и известного боксера Амира Хана. Свое преимущество и скорость наш спортсмен покажет на ринге. Надеюсь, что все поклонники Мартиросяна приедут в “Staples Center” и поддержат его”,- передает слова Федера boxeomundial.net.
Менеджер армянского боксера так же отметил, что после этого поединка, они планируют провести борьбу за звание чемпиона мира, поскольку их подопечный готов к таким боям.